Międzynarodowy Dzień Rodzin

Read Time:1 Minute, 35 Second

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin, dlatego w tym dniu nie tylko pochylić się nad kwestią roli i modelu rodziny we współczesnej kulturze, ale przede wszystkim przemyśleć na nowo rolę rodziny chrześcijańskiej w świecie, w którym mainstreamowe lobby, w oparciu o lewicowe „dogmaty” systematycznie neguje tradycyjny model rodziny oraz jej misję społeczną.

Kilka lat temu papież Benedykt XVI w wywiadzie udzielonym niemieckiemu dziennikarzowi Peterowi Seewaldowi, odnosząc się do kwestii promocji małżeństw osób tej samej płci stwierdził wprost: „Dzisiaj ten, kto mu się sprzeciwia jest ekskomunikowany ze społeczeństwa”.

Benedykt XVI w swoim przemówieniu skierowanym do uczestników Kongresu Diecezji Rzymskiej, w dniu 6 czerwca 2005 r. przypomniał, że: „Małżeństwo i rodzina nie są bynajmniej przypadkową strukturą socjologiczną, wytworem szczególnych uwarunkowań historycznych i ekonomicznych”. Podkreślił przy tym, że „właściwa relacja między mężczyzną i kobietą zakorzeniona jest w najgłębszej istocie człowieka, i tylko przyjmując taki punkt wyjścia można je zrozumieć”.

W opinii Benedykta XVI małżeństwa i rodziny nie odrywać od odwiecznego i zawsze aktualnego pytania, jakie człowiek zadaje, zastanawiając się nad samym sobą: „kim jestem? kim jest człowiek?” Tego pytania, w papieskiej opinii „nie można oderwać od pytania o Boga: czy Bóg istnieje? kim jest Bóg? Jakie jest Jego prawdziwe oblicze?” Odpowiedź na niniejsze pytania znajdziemy w Biblii. Odpowiedź na te dwa pytania „jest spójna i linearna: człowiek jest stworzony na obraz Boży, a Bóg jest miłością. Dlatego powołanie do miłości jest tym, co czyni człowieka prawdziwym obrazem Boga: człowiek upodabnia się do Boga w takiej mierze, w jakiej staje się istotą, która kocha”.

Małżeństwo i rodzina są instytucjami, które jak uczy Benedykt XVI, „muszą być promowane oraz bronione przed każdą możliwą błędną interpretacją, jako że wszystko, co je rani, rani całe społeczeństwo”. Przy okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin nie tylko warto o tym pamiętać, ale warto być świadomym tego, że „współczesne społeczeństwo jest w trakcie formułowania antychrześcijańskiego credo, a jeśli ktoś się mu sprzeciwia, jest karany przez społeczeństwo ekskomuniką”.

Artur Dąbrowski

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Tylko orły szybują nad granią” – Pamiętamy o Grzegorzu Przemyku
Next post Święto św. Andrzeja Boboli