#NajwiększySkarbNarodu – Inicjatywa na Dzień Dziecka

Read Time:1 Minute, 36 Second

Międzynarodowy Dzień Dziecka stanowi okazję do skupienia większej niż zawsze uwagi na naszych pociechach, wnukach. W tym dniu dzieci otrzymują z pewnością wiele prezentów. Warto w tym dniu pomyśleć może o duchowym prezencie dla dziecka. Poza podarunkiem, wyjątkowym darem będzie ofiarowany różaniec za córkę, syna, wnuka, wnuczkę.

Zachęcamy do włączenia się w inicjatywę modlitewną #NajwiększySkarbNarodu która odsyła nas do spuścizny intelektualnej Prymasa Tysiąclecia. Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński przypominał nam, że „Największą wartością w Kościele Bożym, w rodzinie i narodzie jest człowiek, a największym skarbem narodu są dzieci„. Mówił nam również, że ,,Różaniec to łańcuch bezpieczeństwa na stromej skale szczytów górskich. Nie wolno się zatrzymywać na żadnej tajemnicy. Trzeba iść dalej. Bo pełnia życia jest u szczytu”.

Poczucie bezpieczeństwa uchodzi za jedną z fundamentalnych wartości w życiu dziecka oraz dorastającego człowieka. Dlatego w dobie inwazji rewolucji kulturowej, warto ponownie poszukać odpowiedzi stawiane przez Prymasa pytania o to: „Czy uczyniliśmy wszystko, aby obronić nasze dzieci i młodzież przed złym przykładem; przed niezgodą domową i rozbiciem więzi rodzinnej; przed osamotnieniem i poczuciem opuszczenia; przed obojętnością i niewiernością wobec Boga; przed nieufnością wobec zbawczego wysiłku Kościoła i jego sług”.

Naszym pociechom przychodzi żyć w niezwykle trudnym czasie, dlatego w tym szczególnym dniu, przyswajając sobie na nowo fakt, że: „największym skarbem narodu są dzieci”, podajemy „łańcuch bezpieczeństwa”, w postaci różańca, aby jak orły szybujące nad graniami nie lękały się przepaści, wichrów oraz burz. I zrozumiały, że pełnię życia może dać tylko Bóg.

Dołącz do nas #NajwiększySkarbNarodu

  1. Odmów różaniec w intencji własnego dziecka, wnuka lub dzieciaka o którym wiesz, że jest zaniedbane pod względem duchowym.
  2. Znajdź chwilę wolnego czasu na adorację Najświętszego Sakramentu i pobądź z Jezusem Synem Bożym.
  3. Weź udział we Mszy św. i przyjmij Ciało naszego Pana w intencji dzieci, którym rodzice utrudniają kontakt z Bogiem.
  4. Zawierz Matce Bożej dzieci, które odeszły z tego świata bez chrztu.
  5. Podaj informację o naszej inicjatywie swoim znajomym.

Dr Artur Dąbrowski – prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post „Nie można brnąć bezkrytycznie w tzw. nowoczesność”
Next post #DumniZsercaJezusa