Spoczywaj w pokoju kolego Marianie

Read Time:1 Minute, 45 Second

Informujemy, że w dniu 29 maja 2023 r. w wieku 64 lat odszedł do Pana oddany sercem sprawom Kościoła członek naszego stowarzyszenia Marian Zjawiński.

Uroczystości pogrzebowe miały miejsce 3 czerwca w kościele św. Kazimierza Królewicza w Osjakowie. Mszę św. pogrzebową sprawowali ks. Marcin Kręciwilk oraz asystent kościelny POAK, parafii pw. św. Stanisława B.M. w Wieluniu ks. proboszcz Janusz Parkitny, który wygłosił homilię.

We mszy św., obok licznie zgromadzonej rodziny oraz parafian, uczestniczyli członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii pw. św. Stanisława B.M. w Wieluniu, liczna reprezentacja Akcji Katolickiej Regionu Wieluńskiego oraz przyjaciele z pracy.

W ceremonii pożegnalnej udział wzięły trzy poczty sztandarowe: POAK przy parafii pw. św. Stanisław w Wieluniu, POAK św. Franciszka z Asyżu w Toporowie oraz św. Franciszka z Asyżu w Zajączkach.

W homilii ks. Parkitny nawiązując do słów Pana Jezusa „Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie! (Łk 12,35)”, zwracał uwagę na bycie gotowym w każdym czasie na spotkanie z Panem. Ks. Janusz powiedział również: ,,Świętej pamieci Marian zmarł nagle w poniedziałek, w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a jego pogrzeb jest w sobotę – w dzień poświęcony Matce Bożej. Zauważmy, że nawet w jego imię wpisane było imię Maryi”. „Maryja była dla zmarłego przewodniczką. Zmarły był przygotowany na odejście, gdyż dzień wcześniej przystąpił do Komunii Świętej” nadmienił ks. proboszcz. Wspomniał również o tym, że nasz przyjaciel był człowiekiem akcji. Był również przepasany wiarą, a swoją wiarę przekuwał w czyn.

„Pan Marian działał aktywnie, nie tylko w Akcji Katolickiej, gdzie trzy miesiące temu został wybrany na urząd prezesa POAK. Chociażby niedawno w maju, w święto patronalne w parafii podczas procesji niósł parafialną chorągiew św. Stanisława. Ostatnia Jego akcja to włączenie się w zbiórkę zużytego elektrosprzętu, z przeznaczeniem na budowę studni w Czadzie” – stwierdził ks. Jan Parkitny. „Spoczywaj w pokoju, panie Marianie. My wierzymy w to, że kiedyś spotkamy się razem w Domu Ojca”- tymi słowami zakończył homilię ks. Parkitny.

Uprzejmie prosimy członków AKcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej i wszystkich, którzy znali Mariana o modlitwę w jego intencji. Spoczywaj w pokoju i niech Pan da ci pić ze zdrojów zbawienia.

Krystyna Pilarczyk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Nawracanie” na marksizm
Next post Widząc Miłość – widzisz Trójcę