Autorskie spotkanie z red. Sebastianem Karczewskim w „Zielarni Pod Klasztorem”

Read Time:1 Minute, 14 Second

Nasze wspólne pielgrzymowanie z Rodziną Radia Maryja na Jasną Górę stało się okazją do promowania książki red. Sebastiana Karczewskiego „Jan Paweł II pielgrzymka przez cierpienie”. Ciekawe ujęcie problematyki papieskiego cierpienia i odchodzenia do domu Ojca.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z tą wyjątkową i ciekawą lekturą, którą można nabyć w Częstochowie w naszej „Zielarni Pod Klasztorem” przy ulicy 7 Kamienic 23. Publikacja dostępna również na stronie www.veritatissplendor.pl

Zapraszamy do Zielarni i życzymy owocnej lektury na czas wakacji. Książka red. Sebastiana Karczewskiego „Jan PawełII. Pielgrzymka przez cierpienie” zwraca uwagę na to, że papież od początku swego pontyfikatu szczególną troską otaczał osoby chore niepełnosprawne i cierpiące. Zaraz po wyborze odwiedził w Poliklinice im. Agostino Gemellego swojego przyjaciela bp. Andrzeja Deskura i w przemówieniu do personelu i pacjentów powiedział, że pragnie „oprzeć się przede wszystkim na tych, którzy cierpią i którzy swoje cierpienia, swoją mękę i ból łączą z modlitwą”, nie przypuszczał, że za niecałe trzy lata trafi tutaj w dramatycznych okolicznościach jako pacjent, a personel będzie walczył o jego życie. Od zamachu z 13 maja 1981 r. w pontyfikat Jana Pawła II wpisały się tak częste pobyty w klinice, że nazwał ją swoim „trzecim Watykanem”.

Choroby i związane z nimi operacje Papież znosił cierpliwie, z pokorą, a także wdzięcznością dla opiekujących się nim lekarzy i pielęgniarek. Jego następca, papież Benedykt XVI analizując pontyfikat swego poprzednika, nie omieszkał stwierdzić, że Jan Paweł II : „Z katedry cierpienia uczynił szczyt swego magisterium”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Jan Paweł II pielgrzymka przez cierpienie” – promocja książki red. Sebastiana Karczewskiego
Next post Polityka bez wartości