Prowokacja patostreamera w toruńskim sanktuarium

Read Time:2 Minute, 8 Second

la znanego z prowadzonych na żywo transmisji na platformie Twitch patostreamera Szymona Bessera „Szymoola” nie istnieją żadne granice przyzwoitości, poza własnym ja, a w zasadzie własnym ego. Dla lajków i promocji własnej osoby zdaje się zrobić po prostu wszystko. Nawet posunąć się do kradzieży stuły z konfesjonału.

Patostreamer postanowił przeprowadzić relację live z Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II w Toruniu. Gdyby tylko na jego pseudointelektualnym, pozbawionym prawdy i faktów bełkocie się kończyło, to można taki stan rzeczy przeżyć.

Niestety, Szymon Besser, posunął sią zbyt daleko. Szymool dał upust swojej patologii myjąc dłonie w kropielnicy. Następnie na kartce z intencjami modlitewnymi skierowanymi do św. Jana Pawła II napisał: „Proszę, żeby ksiądz nie gwałcił dzieci”. Zapisaną sentencję umieścił w skrzynce z intencjami

Dla znanego z prowadzonych na żywo transmisji na platformie Twitch patostreamera Szymona Bessera „Szymoola” nie istnieją żadne granice przyzwoitości, poza własnym ja, a w zasadzie własnym ego. Dla lajków i promocji własnej osoby zdaje się zrobić po prostu wszystko. Nawet posunąć się do kradzieży stuły z konfesjonału.

Patostreamer postanowił przeprowadzić relację live z Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II w Toruniu. Gdyby tylko na jego pseudointelektualnym, pozbawionym faktów i faktów naukowych bełkocie się kończyło, to można taki stan rzeczy przeżyć.

Niestety, Szymon Besser, posunął sią zbyt daleko. Szymool dał upust swojej patologii myjąc dłonie w kropielnicy. Następnie na kartce z intencjami modlitewnymi skierowanymi do św. Jana Pawła II napisał: „Proszę, żeby ksiądz nie gwałcił dzieci”. Zapisaną sentencję umieścił w skrzynce z intencjami.

Wychodząc z toruńskiego sanktuarium ukradł z stułę z konfesjonału. Na filmie słychać, jak złodziej rozbawionym głosem artykułuje: „Fanty zabrane!”. Złodziej nawet nie potrafił zachować się jak mężczyzna i przyznać do winy, kiedy został zatrzymany i zmuszony przez wolontariusza do oddania stuły. Początkowo wypierał się kradzieży, jednak uświadamiając sobie fakt, że obiekt jest naszpikowany kamerami, postanowił zwrócić skradzione trofeum.

Po słowach wolontariusza: „Chłopaki, nie róbcie tego, bo wezwę policję”, po namowach współtowarzysza Szymool wyjął z plecaka stułę i oddał ją wolontariuszowi. Postawa patostreamera spotkała się ze zdecydowaną krytyką w internautów. Bez względu na sympatię, czy antypatię do Kościoła, odbiorcy nagrania jednoznacznie potępili czyn Szymoola promujący kradzież w mediach społecznościowych. W komentarzach jednoznacznie wypowiadali się, że takie zachowanie zasługuje wyłącznie na potępienie.

Nagranie zostało zabezpieczone przez Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu i będzie podstawą zawiadomienia do organów ścigania o możliwości popełnieniu przestępstwa. „Poza próbą kradzieży zgłoszenie będzie obejmować również art. 195 i 196 kk”.

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej, składa również zawiadomienie do Prokuratury w niniejszej sprawie.

Dr Artur Dąbrowski – prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Wspominamy rodziców Matki Bożej – świętych Annę i Joachima
Next post Prawda i sumienie