122. lata temu w Zuzeli przyszedł na świat kard. Stefan Wyszyński

Read Time:1 Minute, 47 Second

„A w domu nad moim łóżkiem wisiały dwa obrazy: Matki Bożej Częstochowskiej i Matki Bożej Ostrobramskiej. I chociaż w onym czasie do modlitwy skłonny nie byłem, zawsze cierpiąc na kolana, zwłaszcza w czasie wieczornego różańca, jaki był zwyczajem naszego domu, to jednak po obudzeniu się długo przyglądałem się tej Czarnej Pani i tej Białej. Zastanawiało mnie tylko jedno, dlaczego jedna jest czarna a druga – biała. To są najbardziej odległe wspomnienia z mojej przeszłości” – wspominał kardynał Wyszyński.

Dla nas na zawsze pozostanie opatrznościowym mężem stanu, który przeprowadził nas przez czerwone morze komunistycznej propagandy, agitacji oraz terroru. W czasie Powstania Warszawskiego był kapelanem zgrupowania AK „Kampinos”. Zawsze w służbie Kościołowi, Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Społeczna Krucjata Miłości to program ogłoszony przez bł. Prymasa Wyszyńskiego w 1967 r. W liście pasterskim na Wielki Post Prymas zaproponował program odnowy życia w wymiarze rodzinnym oraz społeczno – zawodowym. Trwajmy w nim i wypełniajmy spuściznę Prymasa Tysiąclecia.

Dziesięć zasad Społecznej Krucjaty Miłości

👉🏻1. Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, twojego brata (siostrę).

👉🏻2. Myśl dobrze o wszystkich – nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego.

👉🏻3. Mów zawsze życzliwie o drugich – nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi.

👉🏻4. Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez. Uspokajaj i okazuj dobroć.

👉🏻5. Przebaczaj wszystko wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody.

👉🏻6. Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie tak czyniono. Nie myśl o tym, co tobie jest kto winien, ale co Ty jesteś winien innym.

👉🏻7. Czynnie współczuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pociechą, radą, pomocą, sercem.

👉🏻8. Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak Ty korzystasz z pracy drugich.

👉🏻9. Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie.

👉🏻10. Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół.

Z całą pewnością zasady Społecznej Krucjaty Miłości, pozwolą nam bardziej zrozumieć to, że „Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Rewolucja w Kościele?
Next post 3 sierpnia 1946 r. komunistyczni oprawcy skazali na śmierć „Inkę”