Bajkopisarstwo „Wyborczej” o Obronie Jasnej Góry

Read Time:1 Minute, 40 Second

Artykuł „Gazety Wyborczej” na temat naszej inicjatywy „Broń Królowej”, pokazuje stan aberracji redakcji i mijanie się z faktami. Jak widać redakcja „GW” jest nadal w dobrej antyklerykalnej formie. Jak sowiecka „Правда” stosuje w praktyce maksymę stalinowskiego prokuratora A. Wyszyńskiego: „Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie”. Winna inicjatywa „Broń Królowej” i Akcja Katolicka z Częstochowy, bo od pięciu lat zaprasza katolików na modlitwę różańcową na Jasną Górę.

Zwróćmy uwagę na pewien istotny fakt. Otóż nikogo z organizatorów naszej inicjatywy nie poproszono do wywiadu. A autor artykułu – redaktor Mamoń – ograniczył się jedynie do ściągnięcia kilku informacji z naszej strony internetowej i Facebooka. No cóż, red. Mamoń, wzorem inżyniera Mamonia, z kultowego filmu „Rejs”, kieruje się zasadą: „Mnie się podobają te melodie, które już raz słyszałem”.

Jak widać prawo inżynierów Mamoniów dwóch, ma swoje zastosowanie w artykule „GW”. Już sam fakt selektywnego doboru osób do wywiadu, sugeruje, że ma on zasadniczo wzmocnić przekaz i treści w nim zawarte. Co roku „Wyborcza” powiela ten sam scenariusz, w którym mamy do czynienia – z dobrymi „tęczowymi”, którzy w szczycie pielgrzymkowym zdecydowali się na organizację „pardy” pod Jasną Górą oraz złych katolików.

W całym ciągu tekstu, wzmacnia się przekaz obrazem, który nie zawiera scen ze spotkania modlitewnego inicjatywy „Broń Królowej”, co jest starannie dobraną manipulacją. Na przykładzie tekstu autorstwa red. Mamonia widzimy dokładnie, że zbieżność nazwisk z inżynierem M. z filmu Marka Piwowarskiego, nie jest przypadkowa. A zasadę tworzenia artykułów na zamówienie i pod lewacką publiczkę, najlepiej wyrażają słowa ze wspomnianej komedii: „Jak nie ma treści to po prostu można tam sobie podkładać różne treści”.

Przypomnę jeszcze, że rok po premierze „Rejsu” Piwowarski wyjaśniał, że przedstawiony w filmie materiał, miał w jego odczuciu określoną wartość: „Stanowi najbardziej autentyczny dokument stanu współczesnych umysłów”. Jak widać zestawienie tekst inżyniera Mamonia. Przepraszam, tekst redaktora Mamonia: „Akcja Katolicka w Częstochowie wzywa na Jasną Górę, by bronić Matki Boskiej. Przed czym? Przed Marszem Równości”, stanowi najbardziej autentyczny dokument stanu współczesnych umysłów w „Gazecie Wyborczej”.

Dr Artur Dąbrowski – prezes (dla „GW” SZEF) Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Pamiętamy o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim
Next post „Nie pozwólmy na bluźniercze akty” – prezes DIAK dla „Naszego Dziennika”