Dziś wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Królową

Read Time:59 Second

Dziś obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, które do liturgii wprowadził papież Pius XII encykliką „Ad caeli Reginam” 11 października 1954 roku, w 100. rocznicę ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Dziękując Bogu za Najświętszą Maryję Pannę Królową, powierzajmy jej siebie, nasze rodziny, Parafialne Oddziały oraz Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. Papież Pius XII we wspomnianej encyklice zwraca uwagę na to, że do Królowej Niebios chrześcijanie kierowali „korne modły i zbożne pienia już od pierwszych wieków chrześcijaństwa, czy to w chwilach radosnych uniesień, czy zwłaszcza wśród ciężkich udręk świtowych i nigdy go nie zawodziła nadzieja pokładana w Matce Boskiego Króla, Jezusa Chrystusa i nigdy w nim wiara nie słabła, że Bogarodzica Dziewica Maryja włada po macierzyńsku całym tu światem, jak w szczęśliwości niebieskiej dzierży koronę królewskiej chwały”.

Jako członkowie Akcji Katolickiej, kapłani wspierający Parafialne Oddziały i Diecezjalny Instytut, stajemy w obecności Boga mówiąc: „Boże, Ty ustanowiłeś Rodzicielkę Twojego Syna naszą Matką i Królową, spraw, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla Twoich dzieci w królestwie niebieskim. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen„.

Ks. Radosław Rychlik – Asystent DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Szósty dzień nowenny przed uroczystością NMP Częstochowskiej 
Next post Cenna inicjatywa „Naszego Dziennika”