Dożynkowe pozdrowienia z Jasnej Góry

Read Time:1 Minute, 8 Second

Jak mówi przysłowie „Kto do ciężkiej gleby wrzucił ziarno chleba, ten patrzał na kłosy pędzące do nieba, w sercu ma zawarty skarb nie do pozbycia – szacunek dla chleba…”. Dziś razem z rolnikami zawierzamy Matce Bożej Częstochowskiej ich codzienny trud i wytrwałość. Niech ich ciężkiej pracy na roli towarzyszy świadomość tego, że Akcja Katolicka wspiera ich modlitwą:

Wszechmogący, wieczny Boże, Ojcze miłosierdzia, wejrzyj, prosimy, na codzienne potrzeby i udziel nam wystarczającej ilości pożywienia. Niech Twoje Święte Imię będzie rozpostarte nad nami. Prosimy Cię wylej na pola obfite błogosławieństwo, aby prace rolników i rośliny przez nich uprawiane przyniosły plon obfity.

Niech wybrzmią na nowo w naszych sumieniach słowa z dzisiejszej homilii na temat braku szacunku dla chleba. „Chleb ciągle nie jest szanowany, jest marnowany i na dożynkach powinien pojawić się apel o szacunek dla niego, bo każda wyrzucona skórka chleba to jest głos, który woła przeciwko nam – apelował w kazaniu bp Leszek Leszkiewicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy. Zawierzając rolników i ich trud pracy Matce Bożej żywimy nadzieję, że zawsze będą otaczani szacunkiem przez polskie społeczeństwo.

Jednocześnie zapraszamy Państwa na dożynkowe stoisko Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej na którym zawsze można porozmawiać o dołączeniu do naszego stowarzyszenia w każdym miejscu Polski. Polecając produkty z naszej Zielarni Pod Klasztorem pozdrawiamy serdecznie wolontariuszki od juniora do seniora i dziękujemy za Wasze zaangażowanie nie tylko w dniu dzisiejszym.

Ks. Radosław

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Pamiętamy o Księdzu prałacie Stanisławie Iłczyk
Next post Dziś świętujemy urodziny „Inki” – Danuty Siedzikówny