Modlimy się za ks. Radosława w dniu imienin

Read Time:51 Second

Dziś w kalendarzu swoje imieniny obchodzi Radosław. Jest to dzień świętowania imienin przez naszego Księdza Asystenta Radosława Rychlika.

Ciekawostką jest to, że imieniny ks. Radosława przypadają w dniu podpisania przez św. papieża Piusa X encykliki „Pascendi Dominici gregis” (8 września 1907r.). Dokument, jak i sam papież doskonale demaskował nie tylko modernistów walczących z Kościołem, ale tych, którzy ukryli się we wnętrzu Kościoła, próbując zmienić go od środka, na byt zupełnie inny niż ten, którego życzyłby sobie Chrystus.

W dniu imienin Księdza Asystenta Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej życzy odwagi na miarę św. papieża Piusa X, do zwalczania błędów wypaczających doktrynę Kościoła, sił do ukazywania prawdy o tym, że Kościół jest piękny. Pracy w parafii i Akcji Katolickiej niech towarzyszy zawołanie św. Piusa X: „Omnia instaurare in Christo” („Wszystko odnowić w Chrystusie„). Niech w służbie Kościołowi, w tych trudnych czasach, rytm kapłańskiej posługi wyznacza usilne trzymanie się wiary Ojców w niezawodny charyzmat prawdy, który zainspiruje wiernych do odnowienia wszystkiego w Chrystusie.

Z darem modlitwy

– Członkowie i zarząd Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Rozmowa poranka” w Radio Jasna Góra z udziałem prezesa DIAK
Next post Spotkanie z prezesem DIAK w Łodzi