Czy Kościół nie płaci podatków jak twierdzi KO i Lewica?

Read Time:1 Minute, 8 Second

„To jest uczciwa kara za to co się stało, to znaczy musimy was opiłować z pewnych przywilejów, dlatego że jeżeli nie, to znowu podniesiecie głowę” – Czy „intelektualne” popisy posłów KO i Lewicy dotyczące omijania przez Kościół płacenia podatków są prawdziewe?

Jak jest na serio? Przecież zgodnie z art. 84 Konstytucji RP każdy jest obowiązany do ponoszenia ciężarów i świadczeń publicznych, w tym podatków określonych w ustawie. Od wskazanej powinności ustawo-dawca przewiduje pewne ulgi i preferencje, mając na uwadze konieczność realizacji różnorodnych, w tym pozafiskalnych celów publicznych. Jednym z takich celów jest zapewnienie społeczeństwu możliwości realizacji potrzeb religijnych.

Stosownie do dyspozycji art. 55 ustawy 17 maja 1989 r. stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: u.s.p.k.k.) majątek przychody kościelnych osób prawnych podlegają ogólnym przepisom podatkowym. Wyjątki zostały określone ustępach 2–6 tego artykułu. Analogiczne rozwiązania zawierają pozostałe ustawy regulujące stosunek pomiędzy państwem poszczególnymi kościołami wspólnotami wyznaniowymi

Polecamy nie tylko jako niedzielę lekturę publikację „Podatkowe aspekty ograniczania uprawnień kościołów i ich wiernych” autorstwa Tomasza Woźniaka. Można śmiało powiedzieć, że to taka mała „Suma przeciw Lewakom”. Przeczytaj, zdobądź konkretną wiedzę, polemizuj i odkłamuj rzeczywistość”. „Alleluja! I do roboty”, jak powiedział nam pewien Redemptorysta na Jasnej Górze.

Plik do pobrania lub poczytania online w linku:


https://ordoiuris.pl/wolnosci-obywatelskie/kosciol-nie-placi-podatkow-cykl-gdy-piluja-chrzescijan?fbclid=IwAR37mse9vbQQ_490Xp55c_2xHUjtOtgRZneSJrovKiTl6BVgWysn-Au54HA

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Spotkanie z prezesem DIAK w Łodzi
Next post Liderka drogi synodalnej w Niemczech domaga się dostępu do aborcji