„Rozmowa poranka” w Radio Jasna Góra na temat sytuacji chrześcijan w Indiach

Read Time:1 Minute, 4 Second

Zachęcamy Państwa do wysłuchania audycji poświęconej sytuacji chrześcijan w Indiach. Gościem red. Artura Dąbrowskiego byli biskup Paul Antony Mullassery ordynariusz diecezji Quilon w Indiach oraz ks. Baiju Julian dyrektor Caritas India.

Rozmówcy zwracali uwagę na fakt, że w Indiach egzystują ze sobą różne religie i wyznania, a co za tym idzie różnorodne systemy wartości i kultury. Na tej trudnej przestrzeni spotykają się ze sobą praktyki religijne które są ze sobą sprzeczne. Niektóre religie chcą niwelować inne. Wszelkie próby eliminacji katolicyzmu zmierzają do porzucenia wiary i prób zastępowania chrześcijaństwa innymi konceptami.

Zakorzenienie w Chrystusie, wsparcie Matki Bożej daje chrześcijanom w Indiach siłę do przeciwstawienia się wszelkim formom przemocy. W audycji wybrzmiało klarownie, że konfrontacja katolicyzmu z innymi religiami i wierzeniami nie może nigdy oznaczać rezygnacji z fundamentalnych prawd naszej wiary i moralności. Głębsze zakorzenienie w swojej wierze i dialog z innymi kulturami i wyznaniami musi towarzyszyć każdemu chrześcijaninowi. W indyjskim wielowyznaniowym i wielokulturowym społeczeństwie wyznawcom katolicyzmu towarzyszą liczne prowokacje i prześladowania. Wyznawcy chrześcijaństwa są w Indiach mniejszością.

Matka Boża z Jasnej Góry jest zawsze z nami. My ze swej strony modlimy się i wspieramy katolików z Indii modlitwą. Wysłuchaj rozmowy i pomódl się za katolików w Indiach. Dziękujemy siostrze Sangwinie ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia za pomoc w tłumaczeniu podczas audycji.

Krzysztof

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post “Gdy Mołotow podpisał traktat z hitlerowcami, powiedział: Nasz przyjaźń została przypieczętowana krwią”
Next post Zawierzamy Kościół i siebie Matce Bożej z La Salette