Konferencja „Medialne spojrzenie na Kościół” poza nami

Read Time:1 Minute, 25 Second

„Medialne spojrzenie na Kościół” – to tytuł konferencji, którą wspólnie z Referatem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej w Częstochowie oraz RODN Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym w Częstochowie zorganizowaliśmy na Jasnej Górze. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił współpracujący z Akcją Katolicką proboszcz parafii matki Bożej Anielskiej w Kleszczowie ks. Sławomir Bednarski. W intencji imieninowej prezesa DIAK Eucharystię celebrował ks. Paweł Wróbel – dyrektor referatu katechetycznego.

Konferencję „Medialne spojrzenie na Kościół” w Bastionie św. Barbary na Jasnej Górze otworzył ks. Paweł Wróbel – dyrektor Referatu Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, który przywitał zebranych i zapowiedział gości, którzy wygłoszą konferencję.

Pierwszy z wykładów poprowadził dr Artur Dąbrowski prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. Drugim prelegentem był redaktor naczelny dwumiesięcznika „Non Possmus. Imperatyw” Sebastian Karczewski. Obydwa wykłady spotkały się z dużym zainteresowaniem słuchaczy.

„Chcemy pomóc ludziom odróżnić prawdę od fałszu w przestrzeni publicznej, dać im do tego odpowiednie narzędzia – powiedział w wykładzie dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. Z kolei red. Sebastian Karczewski zaznaczył, że: „Kulisy manipulacji informacjami dotyczącymi dezinformacji zaczęły się w momencie fałszowania sprawy związanej z arcybiskupem Wielgusem”.

Po wykładach miał miejsce panel w którym przewidziano dyskusję i zadawanie pytań prelegentom. Debata znacznie przeciągała się w czasie. Okazało się, że poruszane w niej zagadnienia stanowiły odpowiedź na wiele nurtujących środowiska katolickie kwestie związane z realnym i medialnym opisem działań Kościoła. „Spotkanie zainspirowało wielu z nas do dalszych podejmowania działań w zakresie kształtowania i ukazywania wśród ludzi właściwego wizerunku Kościoła” – powiedziała jedna z uczestniczek spotkania. Po spotkaniu uczestnicy mieli czas na zapoznanie się z treściami dwumiesięcznika „Non Possumus. Imperatyw” i zdobyć wpis do książek autorstwa red. Sebastiana Karczewskiego.

Polecamy zapoznanie się z naszą fotorelacją z Bastionu Świętej Barbary, którą zamieściliśmy na Facebooku. Dziękujemy za okazaną pomoc i obecność.

Krzysztof

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Otaczamy modlitwą prezesa w dniu imienin
Next post Wierni protestowali pod sosnowiecką kurią