Zapraszamy na Ognisko Patriotyczne w parafii św. Stanisława BM

Read Time:51 Second

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości na terenie naszego kraju organizowane są różnorodne wydarzenia, które przybliżają nam fakt odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów. W drodze do wolności i suwerenności towarzyszyli narodowi pasterze Kościoła. Przedstawiciele katolickiego duchowieństwa w niezwykle trudnych czasach rozbiorów towarzyszyli Polakom w każdym momencie trudnych dziejów. W najtrudniejszych momentach walki o odzyskanie wolności, a następnie w chwilach jej podtrzymania, stali na straży wolności i suwerenności Polski.

Przed nami celebracja kolejnej – 105. rocznicy odzyskania niepodległości, która jest sprawą bliską sercu każdego Polaka. Wobec tego faktu Nie można przechodzić obojętnie. Dlatego parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika, wzorem lat poprzednich włącza się aktywnie w celebrację wydarzenia, jakim jest odzyskanie niepodległości przez nasz kraj.

Nasze obchody rozpoczniemy 11 listopada o godz. 19.00 „Ogniskiem Patriotycznym”. W programie spotkania przewidziano: pokaz sprzętu wojskowego z II Wojny Światowej, konsumpcję wojskowego, bigosu z przepyszną żołnierską pajdą chleba oraz czas na ciepłą kawę i herbatę w naszej kawiarence.

Zapraszamy serdecznie

Ewa Krawczyk – prezes POAK parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Częstochowie

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Rok pracy Zarządu i Komisji Rewizyjnej poza nami
Next post Ochrona życia bez kompromisów