Ochrona życia bez kompromisów

Read Time:1 Minute, 17 Second

Polecamy dzisiejszy numer „Naszego Dziennika”, w którym dr Artur Dąbrowski odnosi się do wsparcia przez premiera M. Morawickiego kompromisu aborcyjnego sprzed 30 lat. W dzisiejszym wydaniu „Naszego Dziennika” (7.11.2023) dr Artur Dąbrowski komentuje wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, który powiedział: „Zawsze byłem zwolennikiem kompromisu aborcyjnego sprzed 30 lat. Złożenie wniosku do TK było błędem”. „Nie rozumiem słów premiera Mateusza Morawieckiego i głęboko nie zgadzam się z tym, aby prawicowa partia szła na kompromisy dotyczące życia, czyli wartości nienegocjowalne” – komentuje dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

W sposób, jaki premier Morawiecki określił się po raz kolejny jako zwolennik kompromisu aborcyjnego elektryzuje wyborców Zjednoczonej Prawicy. Te słowa mogą budzić uzasadnione rozczarowanie i zawód pośród wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Zdecydowana część elektoratu PiS opowiada się za życiem. Proszę zauważyć, że obecnie w Polsce mamy do czynienia ze zdumiewającym działaniem wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości paraliżującym inicjatywę ochrony życia.. Zamiast przedstawiać konkrety, w sposób mądry i przemyślany i działać na rzecz budowy koalicji w celu rządzenia, zaczyna się grę tematem ochrony życia.

Jesteśmy już trzy lata po wyroku Trybunału. Przez ten czas Prawo i Sprawiedliwość nie zrobiło nic w celu edukacji, czy też promocji w zakresie budowania przekazu pro life, zwłaszcza w kierunku ludzi młodych. Premier Mateusz Morawiecki i politycy PiS stawali w obronie św. Jana Pawła II, kiedy trwał wzmożony atak środowisk lewackich i antyklerykalnych na naszego wielkiego świętego. Jednak za tą obroną powinno iść w parze wypełnienie duchowego i moralnego testamentu Papieża Polaka, który mówił nam, że: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Zapraszamy na Ognisko Patriotyczne w parafii św. Stanisława BM
Next post Trzeba powiedzieć o zwycięstwie R. Bąkiewicza – zdobył się na odwagę, by cywilnie stanąć w obronie wartości katolickich