Zawierzeni Niepokalanej

Read Time:1 Minute, 56 Second

Prawda o Niepokalanym Poczęciu Maryi jest dogmatem wiary, który uroczyście ogłosił 8 grudnia 1854 r. bullą „Ineffabilis Deus” papież Pius IX. W bazylice św. Piotra w Rzymie w obecności 54 kardynałów i 140 arcybiskupów i biskupów. Papież orzekł:

„Tym samym kto by tej prawdzie zaprzeczał, sam wyłączyłby się ze społeczności Kościoła, stałby się odstępcą i winnym herezji. Przypomnijmy sobie, że podczas objawień Matki Bożej w Lourdes w 1858 r. Maryja sama potwierdziła ogłoszony zaledwie cztery lata wcześniej dogmat, mówiąc o sobie Bernardecie Soubirous: „Jestem Niepokalane Poczęcie”.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to niezwykle ważne święto w życiu czciciela Niepokalanej, jakim był o. Maksymilian Kolbe. „To właśnie Matce Bożej Niepokalanej poświęcił swoje życie i wszystkie siły. 8 grudnia święty męczennik podejmował również wiele apostolskich dzieł dedykowanych Niepokalanej.

W przypadającą dziś – 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, „Aktem oddania się Niepokalanej, autorstwa św. Maksymiliana Marii Kolbego, zawierzajmy siebie, nasze rodziny, pracę w Akcji Katolickiej oraz Ojczyznę, Matce Bożej Niepokalanej.

O Niepokalana, nieba i ziemi Królowo, Ucieczko grzesznych i Matko nasza najmiłościwsza, Ty, której Bóg cały porządek miłosierdzia powierzyć raczył, ja, niegodny grzesznik, rzucam się do stóp Twoich, kornie błagając, abyś mnie całego i zupełnie za rzecz i własność swoją przyjąć raczyła i uczyniła ze mną, wraz ze wszystkimi władzami mej duszy i ciała, i z całym mym życiem, śmiercią i wiecznością, cokolwiek Ci się podoba.

Użyj także, jeżeli zechcesz, mnie całego, bez żadnego zastrzeżenia, do dokonania tego, co o Tobie powiedziano: ,,Ona zetrze głowę twoją”, jako też: „Wszystkie herezje samaś zniszczyła na całym świecie”, abym w Twoich niepokalanych i najmiłościwszych rękach stał się użytecznym narzędziem do zaszczepienia i jak najsilniejszego wzrostu Twej chwały w tylu zbłąkanych i obojętnych duszach, a w ten sposób do jak największego rozszerzenia błogiego Królestwa Najświętszego Serca Jezusowego: albowiem gdzie Ty wejdziesz, tam łaskę nawrócenia i uświęcenia wypraszasz, przez Twoje bowiem ręce wszelkie łaski z Najsłodszego Serca Jezusowego na nas spływają.

Dozwól mi chwalić Cię, Panno Przenajświętsza.
Daj mi moc przeciw nieprzyjaciołom Twoim.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Otaczamy modlitwą prezesa DIAK w dniu urodzin
Next post Spotkanie adwentowo-bożonarodzeniowe Regionu Radomszczańskiego