„Zapal światło wolności” w rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego

Read Time:1 Minute, 37 Second

W publikacji „Źródła i sens komunizmu rosyjskiego”, Mikołaj Bierdiajew, nie omieszkał stwierdzić, że: „komunista nie może żyć bez wroga, bez negatywnych uczuć do wroga, traci patos, kiedy wróg nie istnieje. Jeśli wroga nie ma, to trzeba go wymyślić”.

Z chwilą utraty patosu komunista poszukuje wroga. W takiej sytuacji „Wszystko jest dozwolone w stosunku do wroga, którego przestaje się uważać za człowieka”. Tak postępować może człowiek, który ma świadomość, że za swoje niecne czyny nie poniesie żadnych konsekwencji. Ponadto w pełnej fałszu doktrynie marksistowskiej ugruntowane zostało przeświadczenie, że dobre cele można urzeczywistnić za pomocą złych środków. Tym samym mamy do czynienia z nową odmianą makiawelizmu, jednak jeszcze bardziej radykalnego od tego opisanego w „Księciu”.

Prawda jednak pozostaje niezmienna: „Przemoc nie jest oznaką siły lecz słabości” (ks. Jerzy Popiełuszko). Dlatego w celu pozostania człowiekiem wolnym duchowo, należy żyć w prawdzie. „Życie w prawdzie to dawanie świadectwa na zewnątrz, to przyznawanie się do niej i upominanie się o nią w każdej sytuacji. Prawda jest niezmienna. Prawdy nie da się zniszczyć taką czy inną decyzją, taką czy inną ustawą. Na tym polega w zasadzie nasza niewola, że poddajemy się panowaniu kłamstwa, że go nie demaskujemy i nie protestujemy przeciw niemu na co dzień. Nie prostujemy go, milczymy lub udajemy, że w nie wierzymy. Żyjemy wtedy w zakłamaniu” (ks. Jerzy Popiełuszko).

„Odważne świadczenie prawdy jest drogą prowadzącą bezpośrednio do wolności. Człowiek, który daje świadectwo prawdzie, jest człowiekiem wolnym nawet w warunkach zewnętrznego zniewolenia, nawet w obozie czy więzieniu. Gdyby większość Polaków w obecnej sytuacji wkroczyła na drogę prawdy, (…) stalibyśmy się narodem wolnym duchowo już teraz” (ks. Jerzy Popiełuszko).

Warto w tym symbolicznym dniu dołączyć do kampanii społecznej Instytutu Pamięci Narodowej „Zapal Światło Wolności” by zapalić w oknach świece symbolizujące pamięć o ofiarach stanu wojennego. W przypadającą 13 grudnia 42. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego pamiętajmy o tych, którzy prześladowani, internowali, więzieni i zabijani. Do naszego zapalenia świecy dodajmy jeszcze jedną dziesiątkę różańca w intencji ofiar stanu wojennego.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Rewolucja i kontrrewolucja w działaniu
Next post „Między miłosierdziem a zwykłą humanitarną miłością bliźniego rozwiera się przepaść”