Rocznica śmierci kardynała Georga Pella

Read Time:1 Minute, 15 Second

Dokładnie dziś, 10 stycznia minęła pierwsza rocznica śmierci kardynała Georga Pełła. Tak jak pisaliśmy w ubiegłym roku: „Żegnamy dziś niezwykłego człowieka i autentycznego świadka wiary – kardynała Georga Pella – hierarchę niesłusznie oskarżonego o molestowanie seksualne osoby nieletniej. Mimo braku dowodów winy kardynał George Pell został skazany na sześć lat pozbawienia wolności. W więzieniu spędził ponad trzynaście miesięcy, po czym Sąd Najwyższy Australii orzekł jego niewinność. Dziś, kiedy wiele faktów ujrzało światło dzienne, dokładnie wiemy, że nie była to jednak „sądowa pomyłka”, ale jawny przejaw nienawiści na tle religijnym.

Przypomnijmy sobie, że kardynał Pell dbał również o czystość wiary i wierność doktrynie katolickiej. Dlatego zwracał uwagę Dykasterii Nauki Wiary na destrukcyjne wypowiedzi hierarchów Kościoła, którzy od dłuższego czasu głoszą i promują poglądy całkowicie sprzeczne z tradycyjnym nauczaniem Kościoła. Australijski hierarcha zwracał uwagę Stolicy Apostolskiej na postawę, działania i nauczanie dwóch europejskich hierarchów, jezuity kard. Jeana – Claude’a Hollericha z Luksemburga oraz przewodniczącego Episkopatu Niemiec, biskupa Georga Bätzinga.

Wspomniani hierarchowie nie tylko otwarcie popierają postulaty LGBT oraz ideologii gender, ale zajmują się również promocją błogosławienia par homoseksualnych w Kościele. Taką postawę kardynał Pell określił destrukcyjną formę aberracji intelektualnej. Australijski hierarcha zwracał uwagę, że tok rozumowania Hollericha i Bätzinga jest całkowicie błędny, ponieważ hierarchowie „nie tylko odrzucają starożytne judeochrześcijańskie doktryny przeciwko aktywności homoseksualnej, ale podważają i odrzucają naukę o monogamicznym małżeństwie, które jest wyłącznie związkiem mężczyzny i kobiety”.

W rocznicę śmierci pamiętajmy o modlitwie za ŚP Kardynała Georga Pella, powierzając jego życie Panu Bogu.

Dr Artur Dąbrowski – prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Promocja par jednopłciowych w TVP
Next post Spotkanie opłatkowe regionu częstochowskiego