W 2022 r. zamknięto w USA placówek aborcyjnych

Read Time:1 Minute, 51 Second

Jak donosi Human Life International „Amerykański ruch pro-life obchodzi swoje wielkie zwycięstwo odniesione 24 czerwca 2022 roku, dzięki decyzji Sądu Najwyższego obalającej orzeczenie z 1973 r. odgórnie wymuszającemu aborcję na żądanie. To wejście w kolejne pięćdziesięciolecie rozgrywki o ochronę życia”.

Determinacja amerykańskich ruchów pro-live co do kwestii ochrony życia zmierzała w kierunku uchylenia decyzji orzeczenia w słynnej sprawie Roe przeciwko Wade z 1973 r. Zwolennicy ochrony życia oraz dzieci, które dzięki ich determinacji przyszły na świat, mogły poczuć smak zwycięstwa cywilizacji życia nad cywilizacją śmierci, dzięki decyzji Sądu Najwyższego USA, który w czerwcu 2022 r. uchylił przełomowe orzeczenie w sprawie Roe przeciwko Wade. Decyzja SN obalając obligatoryjne wymuszenie aborcji na żądanie, zadała cios przemysłowi aborcyjnemu. Mając na uwadze dane statystyczne, to w USA, po orzeczeniu SN Stanów Zjednoczonych zamknięto w tym kraju 137 placówek aborcyjnych. Pomimo utrudnień i prób obejść prawa w tej materii przez administrację Joe Bidena, widzimy jak na dłoni, że mimo wszystko, cywilizacja promująca życie, dzięki determinacji ruchów pro-live zyskuje na sile.

Ciekawostką jest to, że proces zamykania placówek aborcyjnych w USA rozpoczął się w roku 2012/2013, kiedy to Stany Zjednoczone nawiedziła ikona Matki Bożej Częstochowskiej. Inicjatywa „Od Oceanu do Oceanu” w obronie życia. Wówczas pod wieloma ośrodkami aborcyjnymi gromadzili się ludzie przy ikonie Matki Bożej Częstochowskiej, prosząc o dar życia dla dzieci poczętych. Amerykanie są przekonani, że w walce o ochronę życia rola Matki Bożej miażdżącej głowę węża-nieprzyjaciela życia, jest kluczowa. Stąd też prośba o pomoc w tym wymiarze duchowej walki o życie człowieko poczętego pod sercem matki. 

Wsparcie Królowej Polski, którego udzieliła w USA w sprawie ochrony poczętych dzieci, jest kluczem do zrozumienia zwycięstwa w tej sprawie. W dziesięć lat od peregrynacji ikony Matki Bożej, niemożliwe okazało się możliwe. Decyzja Sądu Najwyższego uległa zmianie i zwyciężyło życie. Poza tym, warto podkreślić, że zmiana w prawie dokonana została podczas rządów Demokratów i Joe Bidena, promujących aborcję. 

Szacuje się, że z perspektywy 50. lat funkcjonowania prawa aborcyjnego w USA uśmiercono ok. 65 mln. dzieci w łonach matek. Tendencja się zmienia. W Stanach zwycięża życie i to powinna nas bardzo cieszyć. Musimy w tej materii jako Polacy odrobić lekcję od Amerykanów.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ideologiczny zamordyzm
Next post Celebrując Niedzielę Słowa Bożego