Wielkanoc

Read Time:1 Minute, 56 Second

Dlaczego Wielkanoc ma napełniać serce chrześcijanina radością? Odpowiedź jest prosta a zarazem
złożona. Źródłem naszej radości jest Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. My to wiemy i w
Zmartwychwstanie wierzymy. Lecz czym było Zmartwychwstanie dlaczego powinniśmy się z Niego cieszyć? My w ogóle mamy problem z radością w życiu. Radość nie jest wesołkowatością, tandetnym kabaretem, dowcipkowaniem, robieniem sobie żartów z ludzkich ułomności. Św. Paweł poucza nas „Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się!” Flp 4,4. Radość wyraża świadomość życiowego spełnienia. Zmartwychwstanie Jezusa powinno budzić w nas radość to znaczy świadomość, że nasze życie na tym świecie ma sens.

Nieraz bowiem zadajemy sobie pytanie o sens, inaczej mówiąc cel własnego życia. Gdyby nie było Zmartwychwstania to wszystko nie miałoby sensu. „Jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach” 1 Kor 15,17. Lecz Pan prawdziwie Zmartwychwstał a Jego grób jest pusty. Więc warto się starać i trudzić. Warto być dobrym i miłosiernym. Warto być wiernym Kościołowi. Warto mocować się ze swymi słabościami nawet jeżeli one co chwila nas zwyciężają. Warto to wszystko robić, gdyż nasze życie ma sens. Tym sensem czyli celem jest wieczność w niebie.

To jest źródło prawdziwej radości. Ta radość dodawała męstwa męczennikom. Ta radość dodawała otuchy prześladowanym chrześcijanom. Ta radość powinna motywować nas samych do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad. Dzięki miłości Stwórcy do człowieka, która zaprowadziła Syna Bożego na krzyż, grzech nie ma już nad nami władzy. Syn Boży złożył na ołtarzu krzyża swoje życie składając z samego siebie krwawą ofiarę odkupienia naszych grzechów. To co zniszczyli pierwsi ludzie grzechem a każdy z ludzi pieczętował własnymi występkami naprawił Jezus Chrystus oddając za zbawienie świata swe życie na krzyżu. To jest właśnie źródło radości, która dziś powinna napełniać nasze serca i budować życiowy optymizm. Na tym świecie nie zawsze jest dobrze. Nie zawsze jest łatwo. Często bywa bardzo ciężko i przygnębiająco. Zdradzona miłość, niepowodzenia w pracy, samotność w rodzinie, błędy młodości które nie pozwalają o sobie zapomnieć. Długa jest litania ludzkich smutków. Lecz te wszystkie nasze zmartwienia zostaną na cmentarzu. One nie pójdą z nami do wieczności. Dzięki Zmartwychwstaniu Jezusa do wieczności zabierzemy ze sobą radość zbawienia. Do wieczności zabierzemy ze sobą plony zasiewu dobra, wiary i miłości. Do wieczności zabierzemy ze sobą Bożą wdzięczność za wierne kroczenie w doczesności drogami Ewangelii.

Ks. Radosław

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Życzenia wielkanocne Księdza Asystenta
Next post Ślemy życzenia Wielkanocne