Różaniec w intencji powołań w Niedzielę Dobrego Pasterza

Read Time:1 Minute, 26 Second

Obchodzona w IV Niedzielę Wielkanocną Niedziela Dobrego Pasterza, to czas szczególnej modlitwy za i o powołania kapłańskie i zakonne. W bieżącym roku jako Diecezjalny Instytut zachęcamy wszystkich wiernych do włączenia się w modlitwę różańcową w intencji powołań kapłańskich.

Dlaczego modlitwa o powołania jest tak ważna?

Ponieważ powołanie kapłańskie i zakonne jest darem od Boga. To wezwanie do szczególnej misji apostolskiej, do głoszenia Ewangelii, sprawowania sakramentów i przewodzenia wiernym. Bez wystarczającej liczby prezbiterów i zakonników, Kościół nie może w pełni wypełniać misji swojego Zbawiciela. Dlatego tak niezwykle ważne jest, aby modlić się o nowe powołania oraz o to, aby ci, którzy już zostali powołani, wytrwali w swojej misji.

Jak możemy modlić się o powołania?

Jest wiele sposobów na modlitwę o powołania. Możemy udać się na Mszę św. z intencją o powołania kapłańskie. Możemy również uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu. My ze swojej strony zalecamy modlitwę różańcowa w intencji powołań. Możemy też modlić się spontanicznie, tak z głębi serca, prosząc Boga o wzbudzenie powołań wśród wielu młodych ludzi.

Co jeszcze możemy zrobić?

Oprócz modlitwy, możemy również wspierać materialnie dzieła powołaniowe Kościoła, takie jak seminaria duchowne, czy domy zakonne. Możemy też rozmawiać z młodymi osobami o powołaniu i zachęcać ich do rozeznania woli Bożej w tej kwestii.

Jako Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej zachęca do modlitwy w następujących intencjach:

  • O nowe powołania kapłańskie i zakonne
  • O wytrwanie w powołaniu dla kapłanów i zakonników
  • O świętość życia kapłańskiego i zakonnego
  • O owoce pracy duszpasterskiej kapłanów i zakonników

Modlitwa w Niedzielę Dobrego Pasterza to czas, abyśmy wszyscy zaangażowali się w budowanie przyszłości Kościoła. Prośmy Boga, aby posłał wielu dobrych pasterzy do swojego Kościoła, którzy będą prowadzić owce Chrystusowe z miłością i oddaniem. Dołącz do modlitwy różańcowej za powołanych w Niedzielę Dobrego Pasterza.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post 15 czerwca beatyfikacja ks. Michała Rapacza męczennika czasów komunizmu
Next post Kilka cennych uwag prezesa DIAK w „Naszym Dzienniku”