Miej w opiece naród cały

Read Time:1 Minute, 50 Second

W adhortacji apostolskiej „Signum magnum” kanonizowany przez Franciszka 14 października 2018 r. papież Paweł VI pisał: „Zachęcamy wszystkich synów Kościoła, aby osobiście ponowili to poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Matki Kościoła; aby też, stwierdzając ten wspaniały znak pobożności całym swym postępowaniem, starali się coraz doskonalej wypełniać wolę Bożą, naśladować ze czcią Królową Niebios i służyć Jej w duchu synowskim”. Ojciec Święty Paweł VI wyraził pewność, że: „Przesławna Królowa Nieba i najmilsza Matka nasza nigdy nie przestanie wspomagać każdego swego dziecka, opiekować się z nieba całym Kościołem Chrystusowym i spieszyć na pomoc całej ludzkości” .

Tłumy wiernych z całej Polski, w tym członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, pielgrzymują na Jasną Górę, aby uczcić Matkę Bożą Królową Polski. Uroczystość ta, przypadająca 3 maja, jest jednym z najważniejszych świąt w kalendarzu maryjnym i patriotycznym Polaków. Członkowie naszego stowarzyszenia na Jasnej Górze modlili się o pokój we wszystkim miejscach zapalnych na świecie, jednocześnie prosili o łaskę dla swoich rodzin i o jedność narodu.

Szczególne znaczenie dla nas, członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, miał udział w uroczystym odnowieniu Ślubów lwowskich. Akt ten, dokonany przez króla Jana Kazimierza w 1656 roku, jest wyrazem zawierzenia Polski opiece Matki Bożej. Członkowie Akcji Katolickiej odnowili swoje zobowiązania wobec Boga i Ojczyzny, obiecując żyć wiarą i służyć Polsce, przed Obliczem Czarnej Madonny.

Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze to czas głębokiej modlitwy, patriotycznego uniesienia i jedności narodowej. Członkowie Akcji Katolickiej, biorąc udział w tych uroczystościach, dają wyraz swojej przywiązaniu do wiary i wartości katolickich, a także do tradycji i historii Polski. Zachęceni papieskim przesłaniem, wzorem króla Jan Kazimierza, kardynała Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II, zwierzmy siebie, Kościół i naszą Ojczyznę Najświętszej Maryi Pannie, którą św. papież Jan XXIII ogłosił Królową Polski.

W dobie zwalczania lekcji religii i walki z symbolami katolickimi w naszej Ojczyźnie, wołamy do Boga przyzywając wstawiennictwa Królowej Polski:

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika
Next post Bogu na chwałę, ludziom na ratunek – Modlimy się za strażaków