„Rodzina w eterze”

Read Time:2 Minute, 49 Second

Zachęcamy Państwa do odsłuchania audycji radiowych „Rodzina w eterze”, które od lipca do grudnia 2021r. realizowaliśmy w Radio Jasna Góra.

„Rodzina w eterze” (odc. 1) 2 lipca 2021r.
W dzisiejszym odcinku poruszony został temat o roli ojca w życiu dziecka. Omówiono problematykę przygotowania się do roli ojca i czerpaniu wzorców z doświadczenia rodzinnego. Ojcostwo jako misja powołanie i chronienie rodziny. O wprowadzaniu dzieci w okres dorosłości mówią ojcowie Grzegorz i Artur. Miłego słuchania i wyciągania wniosków.

„Rodzina w eterze” (odc. 2) 16 sierpnia 2021r.
Z audycji dowiemy się m.in., że mimo upływu 4 dekad od śmierci kard. Wyszyńskiego jego nauczanie na temat rodziny pozostaje nadal aktualne i atrakcyjne dla współczesnego społeczeństwa. Rodzina wymaga trudu i panowania nad sobą przez wszystkich jej członków. Rodzina jest miejscem promocji życia i przeciwstawiania się tendencjom dążącym do wyrugowania jej z przestrzeni społecznej. Prymas Wyszyński w dobie szalejącego ateizmu wspierał rodziny, promował je, przypominając, że rodzina „jest źródłem, z którego bierzemy życie”.

„Rodzina w eterze” (odc. 3) 22 września 2021r.
Niezwykle newralgiczny punk w życiu młodego pokolenia stanowi właściwe budowanie relacji w kontekście zakładania rodziny. Kluczową rolę w tej materii, oczywiście poza rodziną odgrywa środowisko rówieśnicze oraz szkoła. Tematem dzisiejszej audycji będą kwestie związane z przedmiotem szkolnym wychowanie do życia w rodzinie, które odgrywa istotny wpływ na promowanie prorodzinnych postaw wśród młodych ludzi.

„Rodzina w eterze” (odc. 4) 20 października 2021r.
Gościem obecnego odcinka był prezes Fundacji dla życia i rodziny im. Jana Pawła II, Grzegorz Nienartowicz, który wyjaśnia obszary działań fundacji, która powstała w celu wspierania działań mających na celu promowanie podstawowych wartości człowieka, jakimi są życie i godność osoby każdego człowieka od początku aż po jego kres, a także promować i wspierać rozwijać piękno rodziny. Przez pomoc i wsparcie każdej osoby w wymiarze fizycznym, psychicznym i duchowym człowiek miał możliwość realizować swoją drogę ku pełni życia. Fundacja otacza swymi działaniami szczególnie ludzi młodych oferując im pomoc i wsparcie w rozwoju osobowym, społecznym oraz w twórczym rozwijaniu własnych zainteresowań i pasji. Nade wszystko fundacja wspiera i promuje rodzinę.

„Rodzina w eterze” (odc. 5) 17 listopada 2021r.
W bieżącym odcinku prowadząca audycję dyrektor RODN „WOM” w Częstochowie, Elżbieta Doroszuk, omawia kwestę zmieniającego się modelu rodziny. Współczesna rodzina rozbijana jest przez trendy skoncentrowane wokół licznych ideologii, które dyskredytują rodzinę. Prym wśród nich wiedzie neomarksizm, postmodernizm i laicyzm. Rodzina opiera się na stałych niezmiennych wartościach. Jest osadzona na fundamentach, którymi są prawda i miłość. W obecnej dobie jesteśmy przekonywani o tym, że fundament społeczeństwa, jakim jest rodzina w zmieniającym się świecie i zmiennych wartościach nie jest w stanie utrzymać na dłuższą metę stabilnego kursu. Z audycji dowiemy się również o tym, na czym polega tzw. „teoria gotowanej żaby”. Oczywiście w kontekście zmian kulturowych w kontekście rodziny.

„Rodzina w eterze” (odc. 6) 25 grudnia 2021r.
Kondycja współczesnej rodziny konfrontuje się z rzeczywistością technologiczną. Pomiędzy dorastającymi dziećmi, a rodzicami wyrasta przepaść w tej materii. Uczestnicy minionego odcinka zwracają uwagę nie tyle na fakt korzystania z mediów społecznościowych, o ile treści w nich eksponowane. Rodzice powinni zadać sobie trud poszukania odpowiedzi na pytanie o to, co wiedzą na temat treści aplikowanych w swoje pociechy w przestrzeni mediów społecznościowych.

Zachęcamy Państwa do wysłuchania audycji, które promują rodzinę i wartości rodzinne i uwrażliwiają środowisko na potrzeby rodziny. Jednocześnie miło nam poinformować, że zrealizowany tutaj projekt zrealizowany został w ramach konkursu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Po pierwsze Rodzina!” na rok 2021.

Krzysztof Król

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Dziesięć lat temu papież Benedykt XVI mianował arcybiskupa Wacława Depo metropolitą częstochowskim.
Next post Polecamy dzisiejszy Nasz Dziennik, a w nim wywiad z prezesem DIAK.