Wandal, który sprofanował kościół Świętego Krzyża został zatrzymany.

Read Time:1 Minute, 15 Second

Jak informował „Nasz Dziennik”, w Boże Narodzenie doszło do dewastacji elewacji bazyliki św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Na murze świątyni czerwoną farbą wymalowano napisy: „PiS won”, „Tu będzie techno”, „świeckie państwo”. Sprawę na łamach „Naszego Dziennika” skomentował wówczas dr Artur Dąbrowski prezes Akcji Katolickiej archidiecezji częstochowskiej, który podkreślił, że bluźniercze działania celowo wymierzono w Kościół katolicki w święta Bożego Narodzenia.

To kolejny kolejna prowokacja wymierzona w bazylikę Świętego Krzyża w Warszawie. Przypomnijmy sobie, że w nocy z 28 na 29 lipca w 2020 roku, przedstawiciele środowisk LGBT na stojącej przed świątynią figurze Chrystusa dźwigającego krzyż umieścili tęczową flagę, a następnie przez kilka miesięcy prowokowali burdy przed kościołem.

W dniu dzisiejszym, jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Aleksandra Skrzyniarz, wandal który w wigilię dokonał aktu profanacji zabytkowej świątyni Świętego Krzyża w Warszawie został aresztowany i postawiono mu zarzuty. Jak poinformowały media, sprawcą dewastacji fasady kościoła był aktywista LGBT.

Sąd zdecydował się na tymczasowe aresztowanie sprawcy. W toku czynności procesowych podejrzanemu przedstawiony został zarzut popełnienia czynu z art. 108 ust. 1 ustawy o ochronie zabytków w zb. z art. 288 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. Niniejsze przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.Oburzeni decyzją Sądu są lewicowi publicyści, którzy dziwnym trafem nie komentowali decyzji Sądu Rejonowego w Gdańsku, który w 2018 roku na trzy miesiące aresztu skazał chorego psychicznie 27-letniego mężczyznę, który wybił okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Budzenie olbrzyma
Next post Broń Królowej