Polak potrafi… modlić się ze św. Andrzejem Bobolą za swoją Ojczyznę.

Read Time:1 Minute, 54 Second

W czasach powszechnej ateizacji i budowania państwa bez Boga, papież Pius XII w encyklice „Invictus Athleta Christi”, wydanej w trzechsetletnią rocznicę męczeństwa św. Andrzeja Boboli, (16.5.1957), zachęcił naszych rodaków do naśladowania cnót św. Andrzeja Boboli. Niech szczególnie zapadną nam w pamięć i czyn papieskie słowa: „Niechże więc wszyscy jako we wzór wpatrują się w męstwo świętego Męczennika Andrzeja Boboli, niech nieugiętą jego wiarę i sami zachowują i na wszelki sposób bronią, niech tak naśladują jego apostolską gorliwość, żeby starali się najusilniej stosownie do swego stanu Królestwo Chrystusowe na ziemi umacniać i we wszystkich kierunkach rozszerzać”. Po dwudziestu latach na nowo cieszymy się faktem, że watykańska Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, przychylając się do prośby Prymasa Polski kard. Józefa Glempa, nadała św. Andrzejowi Boboli tytuł drugorzędnego patrona Polski. Kult świętego przeżywa obecnie swój renesans, dlatego niech i nam będzie wolno zachęcić Ciebie do modlitwy za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli.

Święty Andrzeju, Patronie trudnych czasów! Ty krzepiłeś Polaków w czasach wszelkiego zagrożenia. Oddajemy się Tobie w opiekę. Pomagaj nam wytrwać pośród wszystkich doświadczeń osobistych i społecznych. Wyjednaj nam łaskę Bożego pokoju i jedności, Byśmy z rozwagą i ewangeliczną roztropnością umieli dostrzegać i oceniać sprawy własne i sprawy Narodu w świetle Ewangelii Chrystusa. Uproś nam odwagę działania, byśmy nie trwali w bezradności wobec zła, które nie ustaje. Niech nas napełnia Boża radość, gdy zwyciężamy albo ponosimy porażki. Święty Andrzeju Bobolo, oręduj za nami u Pana. Amen. 

Święty Andrzeju Bobolo! Dziękujemy Wszechmocnemu Bogu za to, że dał nam wszystkim Ciebie jako wielkiego Patrona Polski. Z Twym patronatem złączyłeś obietnicę odrodzenia Ojczyzny po latach niewoli. Dlatego z ufnością powierzamy Tobie wszystkie trudne sprawy polityczne, społeczne, ekonomiczne. Ty sam przypominasz nam, że przemiana dzięki modlitwie ma początek w sercu modlącego się, w moim osobistym życiu. Dlatego proszę z całego serca, byś zechciał być moim Patronem. Oby Twoja pomoc umocniła zarówno mnie, jak i moich bliskich w odnowie życia zgodnie z Ewangelią, byśmy radowali się Dobrą Nowiną Jezusa, Twojego i naszego Pana, który z Ojcem i Duchem Świętym umiłował nas na wieki wieków.

Źródło J. Bolewski, W. Oszajca, „Rok u boku Św. Andrzeja Boboli. Nabożeństwa – Nowenna – Modlitwy”, Kraków 1999.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post A czy Ty modlisz się o nowe powołania kapłańskie?
Next post Ksiądz Asystent o Pokłonie Mędrców – Zapraszamy do duchowej lektury.