6. Kłobucki Orszak Trzech Króli przeszedł do historii.

Read Time:51 Second

Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy Orszaku spod pomnika św. Jana Pawła II wyruszyli na trasę pielgrzymkową. Koordynator Orszaku, Katarzyna Dąbrowska, zaznaczyła, że dzisiejszy Kłobucki Orszak Trzech Króli odbywa się pod hasłem „Dzień dziś wesoły!”. Zaznaczyła przy tym, że wspomniane hasło zaczerpnięte zostało z pięknej, powstałej na przełomie XVIII i XIX wieku, kolędy „Z narodzenia Pana”.

„Uczestnictwo w Orszaku to nie tylko czas radości z faktu narodzenia Pana Jezusa, ale przede wszystkim czas determinacji w poszukiwaniu Zbawiciela, czego dowodzi postawa Mędrców ze Wschodu”, powiedziała Katarzyna Dąbrowska. Nadmieniła również, że w dobie pandemii ulegliśmy wyobcowaniu, w związku z tym, na progu roku 2022, mamy doskonałą okazję do tego, aby na nowo poczuć się wspólnotą miasta i Gminy Kłobuck. W trakcie marszu i kolędowania wyczuwało się, że spotkanie po przerwie spowodowanej pandemią, zbliżyło bardziej ludzi do siebie.

Podążanie za Mędrcami ze Wschodu oraz Świętą Rodziną, któremu towarzyszyło kolędowanie zakończyło się pod pomnikiem papieskim. Tam też po podziękowaniach i wspólnym kolędowaniu, zostaliśmy pobłogosławieni na rozesłanie przez proboszcza parafii św. Marcina, ks. Mieczysława Wacha.

Małgorzata Wolna

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Trzej Królowie już w Kłobucku.
Next post Dziękujemy za Waszą obecność na Orszaku.