Pokłon Mędrców w Działoszynie

Pokłon Trzech Mędrców w Działoszynie

Read Time:44 Second

Cieszymy się z faktu, że po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, uroczystość Objawienia Pańskiego ponownie wpisuje się w życie parafii św. Marii Magdaleny w Działoszynie. Tegorocznej uroczystości towarzyszyli tradycyjnie Trzej Mędrcy, w role których wcielili się Rycerze Kolumba.

Uczestnicy Mszy św. procesyjnie, w asyście osób niosących gwiazdę, chorągwie, oddali wraz z Trzema Królami pokłon Wcielonemu Słowu Bożemu. Bez wątpienia w dniu dzisiejszym Orszak Trzech Króli stanowił doskonałą okazję do złożenia świadectwa wiary i przyznania się do Chrystusa.

Warto podkreślić, że tegoroczny Pokłon miał wyraźnie eucharystyczny charakter. Nie tylko Trzej Królowie, Rycerze Kolumba, czy Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, zdali sobie sprawę z tego, że są „Posłani w pokoju Chrystusa”. Po uroczystym, a zarazem symbolicznym oddaniu darów, mieliśmy okazję przedstawić Bogu swoje intencje podczas Eucharystii sprawowanej przez proboszcza, ks. Jana Skibińskiego. Nad całością inscenizacji czuwali Agnieszki Godszling, oraz ks. Piotr Molenda wraz z ks. proboszczem.

Małgorzata Frańczak

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Dziękujemy za Waszą obecność na Orszaku.
Next post Każdemu bez wyjątków ?