#MuremZaBarbarąNowak

Read Time:1 Minute, 26 Second

Mając na uwadze liczne reakcje polityków na wypowiedź Małopolskiej Kurator Oświaty, Barbary Nowak, dotyczącej przymusu szczepień na COVID-19, należy zwrócić uwagę na fakt, że wypowiedź dotyczyła przymusu, a nie sensu szczepień. Kurator Nowak wyartykułowała wyraźnie, że: „Człowiek dorosły i wolny musi sam odpowiedzialnie wybierać i nie wolno go do tego zmuszać. Absolutnie nie zgadzam się z pomysłem, by kogokolwiek do czegokolwiek przymuszać”. Dodajmy przy tym, że w swoim Tweetcie z 7 stycznia 2022 r. sama przyznała, „w Małopolsce uczniowie i nauczyciele są bezpieczni, bo realizowane są cele polityki państwa polskiego”.

O ile wypowiedzi Pani Kurator Nowak, stanowią zawsze przysłowiową wodę na młyn dla środowisk lewicowych, sugerujących aż nazbyt często, że Jej postawa stanowi zasadniczą przeszkodę we wprowadzaniu edukacji seksualnej w wydaniu LGBT w szkołach, o tyle dziwi nas krytyka ze strony tych środowisk politycznych, które odwołując się do tradycji chrześcijańskiej, mówią o jej wartościach w życiu społecznym, jednocześnie epitetując wypowiedź Małopolskiej Kurator „oznakami braku rozumu”.

Środowisko katolików świeckich w Częstochowie czuje się zaniepokojone wypowiedziami polityków obozu rządzącego, domagającymi się dymisji Pani Barbary Nowak z funkcji Małopolskiego Kuratora Oświaty. Czujemy się zdziwieni takim stanem rzeczy. W takich decyzjach należy zawsze położyć na szali argumenty za i przeciw. Taką postawę zdaje się prezentować minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, który w wypowiedzi dla Radia Maryja, odnośnie wypowiedzi małopolskiej kurator stwierdził, że w tej materii mają odmienne zdania, to jednak chce o nich mówić „w sposób kulturalny i rozsądny”.

Jak informują media społecznościowe liczne instytucje, organizacje, ruchy, stowarzyszenia oraz osoby indywidualne wyrażają swoje wsparcie dla Pani Kurator Barbary Nowak. Do grona osób wspierających dołącza Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej, która w niniejszej sprawie interweniować będzie u Ministra Edukacji i Nauki, Przemysława Czarnka.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post „Ochrzczony jest włączony w relację z Bogiem” – Benedykt XVI.
Next post Dziś o 21.30 prezes DIAK będzie gościem „Rozmów niedokończonych” w Radio Maryja.