Podpisz petycję

Read Time:1 Minute, 23 Second

Po „Klątwie” (18.02.2017), którą reżyserował Chorwat, Oliver Frljić, „Diabłach” (7.12.2019), w reżyserii Agnieszki Błońskiej, kolejną sztuką uderza się w uczucia religijne osób wierzących. Tym razem czyni to pochodząca z Górskiego Karabachu Roza Sarkisian, która wyreżyserowała obrazoburczą sztukę „Radio Mariia” (13.01.2022). Oczywiście ostatni spektakl, zresztą jak dwa poprzednie wystawiono na deskach Teatru Powszechnego im. Zbigniewa Hübnera w Warszawie.

Jak informowaliśmy w dniu 13 stycznia 2022 r. Teatr Powszechny w Warszawie po raz kolejny przekroczył granice zdrowego i prawnego rozsądku. „Teatr, który się wtrąca”, jak mówią o sobie jego pracownicy, tym razem wtrącił się w bezpardonową walkę z katolicyzmem dopuszczając do głosu reżyser inspirującą się terrorystką, Ulrike Meinhof, która za zamachy bombowe i morderstwa oraz działalność w organizacji przestępczej Frakcja Czerwonej Armii, skazana została na dożywocie.

Jeżeli ma się takie wzorce i inspiracje, to nic dziwnego, że na scenie za wyjątkiem prowokacyjnych ubiorów, scen można było usłyszeć słowa, wypowiedzi, porównywalne do tych, których w latach trzydziestych dwudziestego wieku używali narodowi socjaliści względem społeczności żydowskiej. Robili to również na deskach teatru, szydząc z wyznawanych przez nich wartości.

Jak dowiadujemy się, „jednym z najbardziej bulwersujących momentów spektaklu jest scena, w której do pojemnika na śmieci wyrzuca się ważne dla każdego chrześcijanina symbole, krzyże, portrety papieża, święte obrazki,  jak również figurę Chrystusa”. Ponadto, w trakcie przedstawienia wyeksponowano również „listy gończe wystosowane za katolikami. Bez większego problemu możemy rozpoznać w nich znane osoby życia publicznego, które odważnie stają w obronie podstawowych wartości, takich jak życie, małżeństwo czy rodzina”.

NIE STÓJ BIERNIE. NIE STÓJ BIERNIE. DZIŚ POLEM WALKI JEST KULTURA. WALKA TRWA. KLIKNIK W PONIŻSZY LINK I ZŁÓŻ SWÓJ PODPIS POD PROTESTEM.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Szyderstwo, prowokacja i szmira w Teatrze Powszechnym. Jest nasza reakcja.
Next post Koniecznie zapoznaj się raportem o prześladowaniu chrześcijan.