Koniecznie zapoznaj się raportem o prześladowaniu chrześcijan.

Read Time:1 Minute, 17 Second

Z raportu stowarzyszenia Otwarte Drzwi, który w minioną środę przedstawiono włoskiej Izbie Deputowanych, zaznaczono, że obecnie 360 milionów chrześcijan jest prześladowanych w różnych częściach świata z powodu swojej wiary. W roku 2021 swoje życie za wiarę oddało 5 898 naszych braci i sióstr.

Jeżeli chodzi o skalę prześladowań, to najczęściej dochodzi do nich w takich krajach jak: Afganistan, Korea Północna, Somalia, Libia, Jemen, Erytrea, Nigeria, Pakistan, Iran i Indiach. Przedstawiciele stowarzyszenia podkreślili również, że po ponad 20 latach „Afganistan zdeklasował Koreę Północną i stał się najniebezpieczniejszym krajem dla chrześcijan”.

Jak zaznaczył dyrektor stowarzyszenia Porte Aperte/Open Doors, Cristian Nani: „Pierwsze miejsce Afganistanu na światowej liście to powód do głębokiego zaniepokojenia. Oprócz nieopisanego cierpienia dla małej i ukrytej wspólnoty chrześcijańskiej w Afganistanie, płynie stamtąd także bardzo jasny przekaz dla islamskich ekstremistów na całym świecie: kontynuujcie swoją brutalną walkę, zwycięstwo jest możliwe”.

https://twitter.com/DIAK_ACZEST/status/1484222520714801159

Jeżeli chodzi o kwestie statystycznie, to prześladowany jest co siódmy chrześcijanin na świecie. Raport wspomina również o tym, że w niektórych państwach, gdzie chrześcijanie stanowią mniejszość, do zwalczania wiary wykorzystuje się pandemię. Za jej pomocą nie tylko utrudnia się wyznawanie wiary, ale również wprowadza restrykcje, które mają negatywny wpływ na wspólnotę.

Polecajmy te rejony globu, w których nasi bracia i siostry za przyznawanie się do Chrystusa oraz Kościoła, płacą najwyższą cenę, jaką jest oddanie życia. Módlmy się za tych, „którzy cierpią prześladowania”, podczas gdy my zastanawiamy się nad tym, o której godzinie wybrać się na Eucharystię.

Renata Olczyk, prezes fundacji „Czyn Katolicki”

PAP/naszdziennik.pl/wnp.pl/ak.czest.pl

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Podpisz petycję
Next post Pamiętamy o babciach i dziadkach