„Don Bosco”, święty wychowawca, który inspiruje. 

Read Time:1 Minute, 32 Second

W przypadające w ostatni dzień stycznia liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko, o którym papież Pius XI zwykł mawiać, że: „w życiu księdza Bosko nadnaturalne stało się naturalne, a niezwykłe nieomal powszednie”, przygotowaliśmy dla Was kilka cytatów świętego.

Na Facebooku zachęciliśmy Państwa do komentowania i wpisów na temat tego, który z cytatów św. Jana Bosko, przemawia do Was najbardziej. Z pewnością W sami macie swoje własne, których w symbolicznej siódemce tutaj nie odnajdziecie. Dlatego w komentarzach napiszcie o tym, który z cytatów św. Jana Bosko stanowi dla Was autentyczny drogowskaz, czy jak kto woli życiowy motywator.

💟 1. „Rób to co możesz, a Pan Bóg uczyni resztę. On cię nie oszuka, jeśli pracujesz dla Niego”.

💟 2. „Bycie dobrym nie polega na tym, że nie popełnia się żadnego błędu: bycie dobrym polega na posiadaniu woli poprawy”.

💟 3. „Potęga ludzi złych żywi się tchórzostwem dobrych”.

💟 4. „Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość”.

💟 5. „Módlcie się zawsze do Maryi, szczególnie zaś tym wezwaniem: Maryjo, Wspomożenie Wiernych, módl się za nami! To jest niedługa modlitwa, ale sam doświadczyłem, że jest bardzo skuteczna”.

💟 6. „Nie mów ciągle tego, co wiesz, ale dobrze poznaj to, co mówisz”.

💟 7. „Nie lękam się tego, co mogą mi zrobić ludzie, kiedy mówię prawdę. Boję się tego, co zrobiłby mi Bóg, gdybym skłamał”.

Św. Jan Bosko jest m.in. patronem młodzieży, uczniów, studentów oraz Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. W liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko polecajmy również młodzież, uczniów, studentów, wspólnotę Podwórkowych Kółek Różańcowych, wstawiennictwu świętego, modląc się: „Boże, Ty powołałeś świętego Jana Bosko na ojca i nauczyciela młodzieży, spraw, abyśmy zapaleni taką samą miłością, starali się o zbawienie bliźnich i służyli Tobie samemu. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen”.

Renata Olczyk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post 33. rocznica zabójstwa ks. Stanisława Suchowolca
Next post Dziękczynienie za 10 lat przewodniczenia archidiecezji częstochowskiej.