Dziękczynienie za 10 lat przewodniczenia archidiecezji częstochowskiej.

Read Time:1 Minute, 3 Second

W przypadające w dniu 2 lutego 2022 r. w Święto Ofiarowania Pańskiego mamy okazję do wyrażenia własnych podziękowań, tym członkom Kościoła, którzy w szczególny sposób, przez złożenie ślubów w stosowny sposób poświęcają się Panu Bogu i apostolskiej pracy w Kościele.

Światowy Dzień Osób Życia Konsekrowanego, to szczególny czas dla naszej archidiecezji, z racji przypadającej w tym dniu 10 rocznicy posługi pasterskiej Metropolity Częstochowskiego, Księdza Arcybiskupa Wacława Depo w naszej archidiecezji.

W najbliższą środę 2 lutego o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie Arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski, będzie sprawował Mszę świętą dziękczynną za dar wszystkich osób życia konsekrowanego. Tego dnia również Archidiecezja Częstochowska będzie przeżywać swoje dziękczynienie za dar 10 lat pasterskiej posługi Księdza Arcybiskupa„.

Organizatorzy zaprosili na niniejszą uroczystość Prezbiterów, Siostry Zakonne, Delegacje Ruchów, Bractw i Stowarzyszeń Archidiecezji Częstochowskiej oraz wszystkich Wiernych do wspólnej modlitwy w tym dniu. W tak ważnym, historycznym wydarzeniu nie może zabraknąć członków naszego stowarzyszenia.

Zachęcamy wszystkich członków Akcji Katolickiej, do otoczenia w tym dniu szczególną modlitwą Księdza Arcybiskupa Wacława Depo. Wszystkim, którzy mają taką możliwość, zapraszamy do uczestnictwa w celebracji Eucharystii w Święto Ofiarowania Pańskiego o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie.

Dr Artur Dąbrowski, prezes DIAK
Renata Olczyk, wiceprezes DIAK
Małgorzata Frańczak, wiceprezes DIAK
Ks. Radosław Rychlik, asystent DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post „Don Bosco”, święty wychowawca, który inspiruje. 
Next post Czy za cytowanie Biblii będziemy wsadzani do więzienia?