Dziś nie tylko Walentynki. Świętujemy 80. rocznicę powstania Armii Krajowej

Read Time:56 Second

14 lutego, powszechnie znamy jako Walentynki. W tym dniu zakochani na nowo odświeżają miłość między sobą organizując romantyczne spotkania, wyjścia do kina, restauracji, czy też pospolitą randkę. Jednak z tym szczególnym dniem związane jest inne szczególne wydarzenie.

14 lutego 1942 r. Związek Walki Zbrojnej przekształcił się w Armię Krajową. To właśnie dokładnie w dniu dzisiejszym, obchodzimy 80. rocznicę powstania Armii Krajowej. Świętując Walentynki, pamiętajmy o zakochanych w Polsce żołnierzach Armii Krajowej. Pamiętajmy również o tym, że Armia Krajowa była największą armią podziemną w czasach II wojny światowej.

Walcząc z niemieckim i sowieckim okupantem, żołnierze AK płacili zazwyczaj za wierność Bogu i Ojczyźnie najwyższą cenę. Z niezwykłą precyzją upodobano sobie prześladowanie żołnierzy Armii Krajowej w czasach dyktatury komunistycznej w Polsce. Szczególne odium nienawiści spadło na nich w czasach stalinowskich, wówczas wielu z nich skazywano na karę śmierci oraz więzienia.

Myśląc o miłości, pamiętajmy o tych, którzy za miłość do Polski i wierność wierze katolickiej, na ołtarzu Ojczyzny, złożyli wartość największą – własne życie. „O usłysz, Panie, skargi nasze, o, usłysz nasz tułaczy śpiew! Znad Warty, Wisły, Sanu, Bugu męczeńska do Cię woła krew!

Ks. Radosław Rychlik, asystent DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Kto kocha, zawsze jest młody”.
Next post Wywiad z Tiktokerem