Kolumbia dekryminalizuje aborcję do 6. miesiąca.

Read Time:1 Minute, 52 Second
pixabay.com

W poniedziałek 21. lutego 2022 r. Trybunał Konstytucyjny Kolumbii decyzją pięciu sędziów przy pięciu głosach popierających i czterech przeciwnych, ugiął się pod dyktatem lewackich i feministycznych środowisk, które od dawna postulowały „legalną” aborcję do 6. miesiąca ciąży. Wydarzeniom w Bogocie towarzyszyła napięta atmosfera. Z jednej strony w ciszy demonstrowali obrońcy życia, którzy zorganizowali akcję protestacyjną pod nazwą „Milczenie niewinnych”. Z drugiej, liczne grupy lewicowych aktywistów, feministek oraz zwolenników zabijania dzieci nienarodzonych, wśród okrzyków, tańców i skandowania lewicowych haseł maszerowali ulicami Bogoty pod sztandarem „Libere”.

Przedstawiciele Trybunału Konstytucyjnego ograniczyli się do wystosowania lakonicznego komunikatu prasowego zamieszczonego na Twitterze, w którym stwierdzili, że aborcja „będzie karalna tylko wtedy, gdy zostanie przeprowadzona po dwudziestym czwartym (24) tygodniu ciąży”. Trybunał podtrzymał w mocy orzeczenie z 2006 r., w którym dopuszcza aborcję ze względu na zagrożenie życia matki, wykorzystywanie seksualne lub deformacja płodu.

https://twitter.com/VIM_Media
https://twitter.com/VIM_Media

Prezes platformy United for Life, Jesús Magaña, w rozmowie z powiedział ACI Prensa zaznaczył, że pozew, którym zajmowała się Trybunał, „został złożony przez grupę feministyczną, która jest finansowana przez „ProFamilia, największą klinikę aborcyjną w Kolumbii”. O wpływie lobby proaborcyjnego świadczy również samo orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, które zawiera typową dla zwolenników zabijania nienarodzonych dzieci nowomowę. Trybunał zobowiązał Kongres oraz inne władze, do wyeliminowania wszelkich przeszkód „w korzystaniu z praw seksualnych i reprodukcyjnych, które są uznane w tym orzeczeniu”.

Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, aktywiści aborcyjni nie kryli swojego zadowolenia. W licznych wpisach w mediach społecznościowych podkreślali, że „w końcu wiele kobiet i dziewcząt, które narażały swoje życie w niebezpiecznych miejscach, które były kryminalizowane, będzie teraz chronionych”. Jednocześnie uczestnicy trawiącego Kolumbię neomarksistowskiego „marszu przez instytucje” zapowiedzieli, że w kwestii aborcji nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, ponieważ zapowiedzieli walkę o całkowitą dekryminalizację aborcji, a obecnie niniejszy postulat został odrzucony.

Pamiętajmy o modlitewnym wsparciu działaczy pro live w Kolumbii. Niech nasza solidarność z tymi, którzy są głosem niewinnych w Kolumbii, wyrazi się w modlitwie różańcowej. Parafrazując wypowiedź św. Jana Pawła II, z 8 czerwca 1979 r. z Nowego Targu, warto powiedzieć Kolumbijczykom: „I życzę, i modlę się o to stale, ażeby rodzina kolumbijska dawała życie, żeby była wierna świętemu prawu życia”.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej 

ak.czest/catholicnewsagency/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Ksiądz Jerzy Popiełuszko zmienił jej życie.
Next post Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie