Uniwersytet Jagielloński zwolni pracownika sugerującego, że płody nadają się na farsz do pierogów.

Read Time:57 Second

Miło nam poinformować, że dziś po godz. 13.00, władze Uniwersytetu Jagiellońskiego na oficjalnym profilu społecznościowym Twitter zamieściły wpis, w którym poinformowały, że względem wykładowcy i rzecznika Instytutu Psychologii UJ, Samuela Nowaka, który szydził z dzieci nienarodzonych, sugerując, że ich ciała nadają się na farsz do pierogów, został wyciągnięte konsekwencje prawne. Na Twitterze uniwersyteckim możemy przeczytać: „Po wnikliwym przeanalizowaniu sprawy podjęto decyzję o wyciągnięciu konsekwencji służbowych wobec pracownika. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, po uzyskaniu opinii związków zawodowych, umowa o pracę z Panem Samuelem Nowakiem zostanie rozwiązana”.

Tuż przed godziną 15.00, na Twitterze UJ zakomunikowano, że: „Umowa o pracę z Panem Samuelem Nowakiem zostanie rozwiązana. Władze uczelni zapoznały się z wyjaśnieniami pracownika, zatrudnionego na stanowisku administracyjnym, przeprowadziły konsultacje z dyrekcją Instytutu Psychologii UJ i kierownictwem Wydziału Filozoficznego UJ”.

Gratulujemy niezwykle sprawnego działania Dariuszowi Mateckiemu, prezesowi Ośrodka Monitorowania Antypolonizmu, który w mediach nagłośnił sprawę, Pawłowi Ozdobie, prezesowi fundacji Centrum Życia i Rodziny, za szybką reakcję i umożliwienie w błyskawicznym tempie stworzenia strony, na której mogliśmy podpisać apel do władz Uniwersytetu Jagiellońskiego w celu wyciągnięcia konsekwencji wobec swojego pracownika dr. Samuela Nowaka. 

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie
Next post List braterskiej troski w sprawie niemieckiej „drogi synodalnej”.