Nowa publikacja Księdza Asystenta Radosława Rychlika.

Read Time:55 Second

„Wkrótce zapadnie kurtyna nad straszliwym i nieprzemijającym dramatem Twojej Odkupieńczej Miłości”. Tak o Drodze Krzyżowej pisał arcybiskup Fulton Sheen. Miło nam poinformować, że dramat odkupieńczej Miłości Boga opisany w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, opracował asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, ks. Radosław Rychlik.

Cieszymy się z faktu, że na progu tegorocznego Wielkiego Postu możemy w ramach formacji Akcji Katolickiej zgłębiać duchowość laikatu, w oparciu o rozważanie ks. Radosława. Jesteśmy przekonani, że rozważania „Drogi Miłości” wsparte praktyką Drogi Krzyżowej, przyczynią się do pokojowego zakończenia działań wojennych na Ukrainie.

„Zatrzymując się na chwilę, aby wejść w głębię spotkań z Jezusem na krzyżowej drodze, uświadamiamy sobie, że dla Boga objawionego w Jezusie Chrystusie w mocy miłości Ducha Świętego wszystko jest „wieczną teraźniejszością”. Bóg Ojciec zachowuje wszystko i wszystko miłuje w Synu przez Ducha. Z Jego woli w Chrystusie Zbawicielu zostaliśmy „zrodzeni na nowo”. A jak zaznaczy prorok Izajasz na osiem wieków przed Chrystusem: „w Jego ranach jest nasze uzdrowienie”. Niech niniejsze słowa metropolity częstochowskiego, abp Wacława Depo przygotują nas do właściwego przeżycia Wielkiego Postu. Jednocześnie gratulujemy ks. Radosławowi czterdziestej piątej publikacji homiletycznej.

W imieniu zarządu
Dr Artur Dąbrowski, prezes DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ks. Bogusław Kowalski: „Wbrew pozorom – od ołtarza do boiska jest naprawdę niedaleko”.
Next post Kilka słów o kulturze.