„VIVA CRISTO REY”- Spotkanie ze św. Jose Sanchezem del Rio w parafii św. Jadwigi w Radomsku.

Read Time:2 Minute, 0 Second
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i tekst

Rusza peregrynacja relikwii świętego męczennika z Meksyku Jose Sancheza del Rio. Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej podążając za czternastoletnim męczennikiem zamordowanym przez ateistyczny reżim w Meksyku, którego liderem był aktywny członek loży masońskiej, a zarazem fanatyczny antyklerykał, piastujący urząd prezydenta, Plutarco Ellias Calles.

Jak informowaliśmy wcześniej, naszej archidiecezjalnej peregrynacji relikwii Jose Sancheza patronuje „Nasz Dziennik”. Inicjatywa pełną ma aprobatę i błogosławieństwo metropolity częstochowskiego, arcybiskupa Wacława Depo. Już jutro, w niedzielę, 6. marca 2022 r. rozpoczniemy nasze spotkanie ze św. Jose Sanchezem del Rio w archidiecezji częstochowskiej. Peregrynacja relikwii oraz obrazu stanowi okazję nie tylko do dziękczynienia za dwadzieścia pięć lat apostolskiej służby naszego stowarzyszenia na rzecz archidiecezji i wypraszania życia wiecznego dla zmarłych członków AK oraz błogosławieństwa dla tych, którzy aktywnie uczestniczą w działalności Diecezjalnego Instytutu i Parafialnych Oddziałów. Poza dziękczynieniem za czas jubileuszu, chcemy nade wszystko prosić Boga o odnowienie duchowe naszych dzieci oraz młodzieży

Peregrynację rozpoczynamy w parafii św. Jadwigi Królowej w Radomsku, miejscu posługi duszpasterskiej ks. Radosława Rychlika, diecezjalnego asystenta Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. Zapraszamy serdecznie wszystkie wspólnoty, mieszkańców parafii, sympatyków naszego stowarzyszenia oraz każdego, komu bliska jest osoba św. Jose, który wiernie podążać w swym życiu za Chrystusem, kierował się zasadą: „Viva Cristo Rey!” („Niech żyje Chrystus Król!”).

TYGODNIOWY PLAN SPOTKANIA ZE ŚWIETYM JOSE W PARAFII ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ PRZEDSTAWIA SIĘ NASTĘPUJĄCO:

Niedziela 6.03.2022r.
8.00 – Eucharystia z uroczystym powitaniem i wprowadzeniem relikwii oraz obrazu świętego Jose Sancheza do świątyni.
11.30 – Eucharystia z uroczystym błogosławieństwem relikwiami w ramach Mszy św. dla dzieci. Po zakończeniu Eucharystii wykład dla dzieci i młodzieży: „Droga do świętości i męczeństwa młodego cristero”.
17.30 – Gorzkie Żale ze św. Jose Sanchezem del Rio.

Między Mszami i przed nabożeństwami zachęcamy do osobistej modlitwy ze św. Jose.
Każdego dnia tygodnia o 17.45 modlić się będziemy przy relikwiach św. Jose Sancheza Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Środa 9 marca
17.30 – Nabożeństwo Różańcowe ze św. Jose Sanchezem – Animacja modlitwy Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Rodzina Różańcowa.

Piątek 11. marca
17.30 – Droga Krzyżowa ze św. Jose Sanchezem del Rio.

Sobota 12. marca
8.00 – Msza św. z pożegnaniem relikwii św. Jose i przewiezienie relikwii do radomszczańskiej kolegiaty p.w. Świętego Lamberta w Radomsku.

Zapraszamy na spotkanie ze świętym, młodym męczennikiem. Niech odwaga zwycięży nasz lęk i zaowocuje zaangażowaniem w sprawy wiary, nadziei i miłości oraz pokoju.

Ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej,
Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Wojna jest zawsze klęską ludzkości”.
Next post Слава Ісусу Христу!