„Świętość jest najważniejsza” – Relacja „Naszego Dziennika” z peregrynacji relikwii św. Jose Sancheza del Rio.

Read Time:1 Minute, 2 Second

Zachęcamy serdecznie do zakupienia dzisiejszego (7.03.2022), poniedziałkowego wydania „Naszego Dziennika”. Wśród wielu interesujących artykułów znajdziecie Państwo relację z peregrynacji relikwii oraz obrazu św. Sánchez del Río, którą rozpoczęliśmy w naszej archidiecezji, dziękując za dwadzieścia pięć lat działalności naszego stowarzyszenia. Peregrynację symbolicznie rozpoczęliśmy w Radomsku, w parafii św. jadwigi Królowej, gdzie urząd proboszcza pełni asystent Diecezjalnego Instytutu, ks. Radosław Rychlik.

Warto zaznaczyć, że nasza inicjatywa cieszyła się zainteresowaniem nie tylko parafian, członków Akcji Katolickiej, czy mieszkańców archidiecezji częstochowskiej, ale również społeczności meksykańskiej. Hiszpańskojęzyczna grupa San José Sánchez del Río, która na portalu społecznościowym Facebook zrzesza ponad cztery tys. członków informowała swoich uczestników o wydarzeniu organizowanym przez nas w radomsku. Meksykanie udostępnili również nasz post w grupie, a jeden z liderów Marco Antonio Blaz Cruz, przesłał nam z tej okazji gratulacje.

Jak widać dla wiary, tajemnicy świętych obcowania oraz wstawiennictwa świętego męczennika z Sahuayo odległość międzykontynentalna nie ma znaczenia. Dziękując redakcji „Naszego Dziennika” za duchową i dziennikarską troskę, jaką otoczyli peregrynację relikwii św. Jose, życzymy dalszego demaskowania „pierwiastków duchowych zła na wyżynach niebieskich” (Ef 6,12), w duchu cristero. Jednocześnie zapraszamy Państwa na spotkanie ze św. José Sánchez del Río, w kościele św. Jadwigi Królowej w Radomsku.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Święty José Sánchez del Río powitany przez Akcję Katolicką w parafii św. Jadwigi Królowej w Radomsku
Next post Nasze Panie świętują Dzień Kobiet