„Chłopiec świadkiem Chrystusa Króla”, książka ukazująca historię św. Jose Sancheza del Rio do nabycia w Akcji Katolickiej.

Read Time:2 Minute, 0 Second

„Chłopiec świadkiem Chrystusa Króla”, to publikacja poświęcona męczennikowi cristero José Sanchezowi del Rio, której autorem jest duchowny pochodzący z rodzinnej miejscowości meksykańskiego męczennika, o. Luis Laurean Cervantes. W czasie peregrynacji relikwii i obrazu św. Jose Sancheza po naszej diecezji, książka o. Cervantesa z pewnością przybliży nam dzieło, osobę, a nade wspaniałe życie św. Jose Sancheza del Rio. Postać św. męczennika, która wyłania się z kart książki, jest dokładnie osadzona w realiach historycznych prześladowań Kościoła w Meksyku, których inicjatorem i egzekutorem był członek loży masońskiej, zawzięty antyklerykał, prezydent Plutarco Ellias Calles.

Prezydent Vicente Fox, odnosząc się minionych wydarzeń z historii Meksyku stwierdził wprost: „Po roku 1917 Meksyk był rządzony przez antykatolickich masonów, którzy próbowali wywołać antyklerykalnego ducha popularnego, rodzimego prezydenta Benito Juáreza z 1800 roku. Ale wojskowi dyktatorzy z lat 20-stych XX wieku byli dużo bardziej dzicy niż Juárez”. Wspomniane słowa najlepiej oddają stan duchowy chłopca, który bezgranicznie ufając Panu Bogu, wyraził swój sprzeciw wobec eliminowania katolików z życia publicznego. Swoją wiarę potwierdził męczeńską krwią. Zmaltretowany, obdarty na stopach ze skóry, szedł na stracenie, naśladując swojego Mistrza i Pana, Jezusa Chrystusa, Króla. 16 października 2016 r. Jose został kanonizowany.

W ramach duchowego dziękczynienia za jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej oraz uroszenie u Boga duchowej odnowy polskiej młodzież, zachęcamy do zakupu publikacji „Chłopiec świadkiem Chrystusa Króla”, każdego członka Akcji Katolickiej, Parafialne Oddziały, asystentów POAK oraz wszystkich, którzy chcieliby zgłębić życie świętego męczennika z Sahuayo.

Książka urzeka. Sam opis męczeństwa przemawia aż nadto: „Dotarli do miejskiego cmentarza. Grabarz Luiz Gómez już czekał. Powiadomiono go wcześniej, że ma czekać przy zbiorowym grobie z kilofem i łopatą. Tam umęczono Jose, niczym łagodnego baranka. Jeden z ciosów, zadany prawdopodobnie kolbą, złamał mu szczękę i powalił na ziemię. Dowódca oprawców wydał rozkaz, by chłopca zasztyletowano, zgodnie ze ścisłymi wskazówkami Piacza, dla uniknięcia hałasu wystrzałów. Jose otrzymał ciosy w pierś, w plecy, w szyję. Za każdym razem krzyczał: „Niech żyje Chrystus Król!”. Ale jego głos cichł. Dowódca podszedł i spytał z mieszaniną drwiny i okrucieństwa: „Co mamy powiedzieć twojemu tacie?”. Chłopcu udało się wyszeptać: „Że spotkamy się w niebie. Niech żyje Chrystus Król!”. Były to ostatnie słowa Jose, które kat wyraźnie usłyszał.

Świętego, którego mieliśmy okazję poznać poprzez film w reżyserii Deana Wrighta pod tytułem „Cristiada”, przybliży nam z całą stanowczością publikacja o. Luis Laureana Cervantesa „Chłopiec świadkiem Chrystusa Króla”. Książkę zamówić można pod numerami telefonów
503 629 299 oraz 725 588 535.

Renata Olczyk, wiceprezes DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Mariupol to prawdziwe piekło, ludzie giną szukając wody.
Next post Relikwie św. Jose Sancheza del Rio od 13 marca w radomszczańskiej kolegiacie św. Lamberta.