Franciszek w piątek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi.

Read Time:1 Minute, 32 Second

25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz w Dniu Świętości Życia, już w najbliższy piątek, w Watykanie papież Franciszek dokona aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. We wtorek 22 marca Franciszek napisał na Twitterze: „Zapraszam wszystkie wspólnoty i każdego wierzącego do przyłączenia się do mnie w piątek, 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, w dokonaniu uroczystego aktu poświęcenia ludzkości, a zwłaszcza Rosji i Ukrainy, Niepokalanemu Sercu Maryi, aby Ona, Królowa Pokoju, wyjednała światu pokój”.

Papież apelując o modlitwę o pokój zachęcił wiernych do włączenia się w uczestnictwo w zapowiedzianym akcie konsekracji. Sam akt poświęcenia dokonany zostanie przez papieża w Watykanie. Franciszek dokona go w Bazylice św. Piotra, 25 marca 2022 roku, o godzinie 17.00. Do aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi dołączy również Benedykt XVI. W tym samym czasie tego samego aktu poświęcenia w Fatimie dokona papieski delegat kardynał Konrad Krajewski.

Społeczność katolicka na całym świecie odpowiedziała pozytywnie na papieską propozycję obiecując włączenie się w piątkowy akt konsekracji Rosji i Ukrainy. O łączności z papieżem zapewnili przedstawiciele Kościoła katolickiego w Polsce. Apel do wiernych w niniejszej sprawie wystosował przewodniczący KEP, abp. Stanisław Gądecki. W swoim przesłaniu powiedział m.in.: „Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi”.

Wspólnie z ks. Radosławem Rychlikiem, asystentem Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, zwracamy się do członków naszego stowarzyszenia aby w tym historycznym dniu uczestniczyć w Eucharystii i złożyć na ołtarzu intencję o pokój w Ukrainie oraz nawrócenie Rosji.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej
Ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Zmiana terminu Archidiecezjalnego Dnia Skupienia Akcji Katolickiej.
Next post Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.