Razem z Franciszkiem poświęciliśmy Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Read Time:1 Minute, 39 Second

W przypadającą dziś uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Bazylice Świętego Piotra papież Franciszek przewodnicząc Mszy świętej oraz nabożeństwu pokutnemu dokonał aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W papieskiej homilii wybrzmiało m.in., że dziś, w tym trudnym czasie Bóg, tak jak do Maryi w dniu Zwiastowania, mówi do każdego z nas „nie lękaj się”. Franciszek podkreślił, że obecnym czasie ludzkie uspokojenia już nie wystarczają, „potrzebujemy obecności Boga, pewności Bożego przebaczenia, jedynego, które usuwa zło, łagodzi urazę, przywraca pokój w sercu”. W tym kontekście papież zachęcał i apelował o powrót do Boga i Jego przebaczenia.

Papież poświęcił Kościół, ludzkość, a szczególnie Rosję i Ukrainę  Niepokalanemu Sercu Maryi

W trakcie sprawowania Liturgii pokutnej Ojciec Święty, przypomniał, że Ukraina już od ponad miesiąca pogrążona jest w dramacie wojennym. „Niech Twoje matczyne dłonie będą ukojeniem dla tych, którzy cierpią i uciekają pod ciężarem bomb. Niech Twoje macierzyńskie objęcie pocieszy tych, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i swej ojczyzny”, mówił papież. Zawierzając Niepokalanemu Sercu Maryi Rosję Franciszek modlił się o to, aby powstrzymała swoje działania wojenne, które niosą zniszczenie i śmierć niewinnym ludziom. Na koniec papież poprosił Matkę Bożą, by wysłuchała modlitwy: „Przyjmij ten nasz akt, którego dokonujemy z ufnością i miłością. Spraw, aby ustała wojna i zapewnij światu pokój”.

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób i w budynku

Członkowie naszego stowarzyszenia wspólnie ze swymi duszpasterzami odpowiedzieli na papieskie zaproszenie do przyłączenia się w piątek, 25 marca, do dokonania uroczystego aktu poświęcenia ludzkości, a zwłaszcza Rosji i Ukrainy, Niepokalanemu Sercu Maryi. Członkowie Parafialnych Oddziałów uczestniczyli w uroczystym akcie konsekracji w kościołach parafialnych. Zjednoczeni na modlitwie w Częstochowie, Działoszynie, Myszkowie, Radomsku, Wieluniu, Zajączkach, prosiliśmy o to, aby Maryja, Królowa Pokoju, w tym tragicznym dla świata i Ukrainy czasie wyjednała światu pokój.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Świadomi uczestnictwa w historycznym wydarzeniu, mamy świadomość, że w dalszym ciągu trwać będziemy na modlitwie w intencji pokoju na Ukrainie oraz nawrócenia Rosji. Modlitwą ogarniamy również te wszystkie miejsca na świecie, które naznaczone są konfliktem wojennym.

Renata Olczyk, wiceprezes DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu NMP.
Next post Feminizm w cieniu Zwiastowania.