Disney zamierza promować ideologię gender wśród dzieci – prezes DIAK dr A. Dąbrowski w Radio Maryja.

Read Time:3 Minute, 4 Second
fot. PAP/Abaca

31 marca gościem Aktualności dnia w Radio Maryja był prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej dr Artur Dąbrowski. Zachęcamy do odsłuchania audycji.

Dziś rodzice na całym świecie są zabiegani i oczekują poczucia bezpieczeństwa w mediach, w których dzieci mają oglądać pewien przekaz, zwłaszcza bijący z bajek, które uczyły ich mężności, dojrzałego bycia kobietą, mężczyzną, a mamy totalne zaskoczenie, że w tym wesołym zarabianiu pieniędzy, w odcinaniu kuponów i medialnej sławie ewidentnie widać, iż telewizja, programy, nawet bajki poddały się dyktatowi poprawności politycznej i ideologii gender – mówił dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej archidiecezji częstochowskiej, w czwartkowych „Aktualnościach dnia na antenie Radia Maryja.

Wytwórnia Disneya zapowiada działania na rzecz promocji ideologii gender wśród dzieci. Do końca tego roku co najmniej połowa bohaterów filmowych ma należeć do środowisk LGBTQIA lub mniejszości rasowych [więcej].

– To jest właśnie cała ta ideologia, która ma już od najwcześniejszego wieku przyzwyczajać, oswajać społeczeństwo, młodych ludzi z rzeczywistością odmienności, która trafnie jest określana jako zaburzenie. Mówimy tutaj o wszelkich faktach, które mają miejsce, ponieważ ci ludzie, którzy promują te wszystkie literki LGBTQ itd., nie zwracają właśnie uwagi, że już w swoich postulatach dawno opuścili ludzką naturę, wyszli poza jej granice i tego samego chcą uczyć dzieci – zauważył dr Artur Dąbrowski.  

Jak podkreślił prezes Akcji Katolickiej archidiecezji częstochowskiej, niektórzy ludzie mają świadomość, że na promowaniu tej ideologii można nieźle zarobić.

– Zdają sobie też sprawę z tego, jak dziś rodzice na świecie są zabiegani i oczekują poczucia bezpieczeństwa w mediach, w których dzieci mają oglądać pewien przekaz, zwłaszcza bijący z bajek, które uczyły ich mężności, dojrzałego bycia kobietą, mężczyzną, a mamy totalne zaskoczenie, że w tym wesołym zarabianiu pieniędzy, w odcinaniu kuponów i medialnej sławie ewidentnie widać, że telewizja, programy, nawet bajki poddały się dyktatowi poprawności politycznej i ideologii gender –  dodał.

Mamy również do czynienia z próbami zamazywania różnic między płciami i takie działania są podejmowane m.in. w parkach rozrywki związanych z wytwórnią Disney. Obsługa tych obiektów nie zwraca się do dzieci jak do chłopców czy dziewcząt, ale np. jak do marzycieli i przyjaciół. Gość Radia Maryja zauważył, że są to działania typowe dla rewolucji ideologicznych, zwłaszcza neomarksistowskiej, która jest głęboko zakorzeniona w idei Marksa, Engelsa. „Ci panowie wymyślili, że trzeba w ogóle zmieść z powierzchni ziemi funkcjonowanie tradycyjnej rodziny” – wyjaśnił.

– Dochodzimy do tego, że używa się jakiś niejasnych określeń, że psuje się pojęcia, degraduje się je, mówi się bezosobowo bądź w nie wiadomo jakich zaimkach. Trzeba powiedzieć jasno, że powinno się to spotkać z bojkotem, z protestem rodziców –  zaznaczył dr Artur Dąbrowski.

Dodał również, że ideolodzy – poprzez wykorzystanie mediów – chcą przemodelować społeczeństwo.

– Chcą pozbyć dzieci własnej tożsamości, tożsamości bycia w przyszłości kobietą i mężczyzną. Łatwiej będzie później takim człowiekiem manipulować, bo kto nie wierzy w Pana Boga, w naturę ludzką, że Pan Bóg stworzył nas jako kobietę i mężczyznę, to jest w stanie uwierzyć we wszystko – mówił prezes Akcji Katolickiej archidiecezji częstochowskiej.

Zwrócił również uwagę, że pionierzy ideologii nie kryją się z tym, że „idą po dzieci”.

– Rewolucja kulturowa jest bezwzględna. Największy ból dla nas jako rodziców, bo też jestem ojcem trójki dzieci, polega na tym, że kiedy rewolucja chce przekształcić umysł, płciowość młodego pokolenia, uczy tolerować zaburzenia, tak naprawdę uderza w rodzinę – wyjaśnił gość Radia Maryja.

Jak podkreślił dr Artur Dąbrowski, należy jasno przeciwstawić się takim działaniom.

– Potrzebujemy wysiłku wszystkich ludzi, ponieważ naród ma przyszłość przed sobą w postaci dzieci. Jeżeli dzieci, młodzież się zdeprawuje, uzależni, nauczy się ich fikcji niezgodnej z nauką, to będziemy mieć później straszne żniwo i ci ludzie będą poszukiwać własnej tożsamości (…) Zdajmy sobie sprawę, że walka toczy się nie tylko o doczesność, ale i o wieczność  – wskazał.

Źródło radiomaryja.pl
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Niecodzienne rekolekcje z kardynałem George’m Pellem w Toruniu.
Next post Rekolekcje z kardynałem Pellem odbędą się w innym terminie.