„Prawda wygrała” – prezes DIAK dla „Naszego Dziennika” o procesie Paivi Rasanen.

Read Time:50 Second

W zamieszczonym na początku lutego b.r. wpisie „Czy za cytowanie Biblii będziemy wsadzani do więzienia?” (http://ak.czest.pl/index.php/2022/02/02/czy-za-cytowanie-biblii-bedziemy-wsadzani-do-wiezienia/) informowaliśmy o wytoczonym przez fińską prokuraturę procesie posłanki do Eduskunty z ramienia Chrześcijańskich Demokratów, Päivi Räsänen oraz biskupa Juhan Pohjoli. Prokurator Raija Sinikka Toiviainen, trzymając się ściśle linii poprawności politycznej oskarżyła polityk i biskupa o podżeganie do nienawiści, stosowanie „mowy nienawiści”. Zarzuty prokuratury względem Päivi Räsänen, matki siedmiorga dzieci, były o tyle absurdalne, że fińska polityk miała dopuścić się przestępstwa zakwalifikowanego do kategorii zbrodni wojennych.

Źródło zdjęcia: https://twitter.com/PaiviRasanen/

Przypomnijmy, że sprawa dotyczyła odwoływania się do Pisma Świętego oraz zapisów zawartych w niej zapisów dotyczących homoseksualizmu oraz publikacji redagowanej przez Räsänen i biskupa Pohjolę „Mężczyzną i kobietą stworzył ich”.

W weekendowym wydaniu „Naszego Dziennika” (2-3 kwietnia 2022), wyrok Sądu Okręgowego w Helsinkach, skomentował dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Mateusz Janik

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Rekolekcje z kardynałem Pellem odbędą się w innym terminie.
Next post „Cali Twoi” Ojcze Święty.