Zapraszamy na Wielkanocny Wieczór Organowy do Kłobucka.

Read Time:58 Second
Źródło zdjęcia: ks. Paweł Caban

Miło nam poinformować, że wspólnie z parafią św. Marcina w Kłobucku mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Wielkanocny Wieczór Organowy do Sanktuarium Matki Bożej Kłobuckiej Niepokalanej Ucieczki Grzeszników. Za organami zasiądzie organista tytularny Bazyliki Archikatedralnej w Częstochowie, posługujący również na Jasnej Górze, Przemysław Kmieć.

8 maja o godz. 19.00 w kłobuckim kościele św. Marcina wybrzmi Bach, Händel, Morricone, Schubert, Lefébure-Wély oraz Boëllmann. Wielkanocny Wieczór Organowy w Kłobucku nie przypadkowo zorganizowany został w IV Niedzielę Wielkanocna, ponieważ w tym dniu obchodzimy w Kościele Niedzielę Dobrego Pasterza, czyli dzień szczególnej modlitwy o powołania do życia kapłańskiego. W związku z tym koncert organowy będzie nie tylko przygodą i spotkaniem z muzyką i kulturą, ale formą wdzięczności za obecność w naszym życiu kapłanów.

Z cała pewnością ten rodzaj uczty duchowej w przestrzeni sacrum przypomni prawdę wyrażoną przez Rogera Scrutona, że: “Muzyka jest głosem nabierającym kształtu w ciszy, dla którego cisza jest tym czym dla malarza jest płótno: cisza to materia pierwotna utworu”.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Radio Jasna Góra, Radio Fiat, portal czestochowskie24.pl oraz „Niedziela”. Już teraz zapraszamy Państwa na Wielkanocny Wieczór Organowy do kościoła św. Marcina w Kłobucku.

ORGANIZATORZY

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Odszedł do Pana biskup Adam Lepa.
Next post Umorzona profanacja – Reportaż TV Trwam