„Viva Christo Rei!” – relikwie św. Jose w rędzińskiej parafii.

Read Time:1 Minute, 44 Second
Zdjęcia: Artur Dąbrowski

Parafia Miłosierdzia Bożego w Rudnikach koło Częstochowy to kolejna stacja na drodze peregrynacji relikwii Jose Sancheza del Rio. Od 1. maja parafianie wspólnie z proboszczem ks. Sebastianem Kępą, mają doskonałą okazję do zgłębienia wiary, życia i przesłania meksykańskiego męczennika. Relikwie św. Jose gościć będą w parafii do soboty 7. maja, skąd dalej powędrują do parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kłobucku.

Zdjęcia: Artur Dąbrowski

Podczas niedzielnych Mszy św. o godz. 9.00, 11.00 oraz 16.00 ustylizowani na meksykańskich Cristeros parafianie w uroczystej procesji podążali za św. Jose, którego relikwie z racji umiłowania Eucharystii ustawione zostały na ołtarzu.

W swoim kazaniu, proboszcz parafii ks. dr Sebastian Kępa zwrócił uwagę na fakt, że „św. Jose Sanchez del Rio uczy nas wiary. Jego czasy są podobne do naszych. Ten młody meksykański męczennik oddając życie za wiarę w Chrystusa, w momencie kiedy naród meksykański walczył o miejsce Boga w życiu publicznym, miał świadomość, że jego narów może uratować jedynie Bóg i Najświętsza Maryja Panna z Guadalupe”.

Zdjęcia: Artur Dąbrowski

„Ten meksykański nastolatek uczy nas tego, jak ważna jest wierność Chrystusowi i Kościołowi, nawet za cenę życia. Chłopiec od najmłodszych lat darzył niezwykłym szacunkiem Pana Jezusa Chrystusa w Najświętszym sakramencie. Jako nastolatek przeżywał najbardziej fakt mordowania kapłanów w Meksyku oraz ustawowy zakaz sprawowania kultu. Kochał Eucharystię, służył do Mszy św. Jako ministrant nie mógł pogodzić się z tym, że nie tylko dyskryminuje się kapłanów, lecz za sam fakt bycia prezbiterem, mordowano mężczyzn. Taki stan rzeczy rodził Boży bunt w Jose, który zapragnął zostać Cristero. Z dumą nosił sztandar swojego króla – Jezusa Chrystusa”, powiedział ks. dr Sebastian Kępa.

Zdjęcia: Artur Dąbrowski
Zdjęcia: Artur Dąbrowski
Zdjęcia: Artur Dąbrowski

W wywiadzie, którego udzielił „Naszemu Dziennikowi”, ks. dr Kępa zaznaczył, że po zakończeniu peregrynacji oczekuje „zwiększenia świadomości tożsamości chrześcijańskiej, gorliwości w służbie Bożej i wzrostu odwagi w dawaniu świadectwa w wierze”. Jak zapewnił w ogłoszeniach duszpasterskich, owocem modlitwy i peregrynacji będzie założenie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Wspierając dążenia ks. dra Sebastiana Kępy, zawierzamy jego posługę, parafian oraz tworzący się POAK, wstawiennictwu św. Jose Sancheza del Rio.

Katarzyna Dąbrowska

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Pożegnaliśmy relikwie św. Jose Sacheza del Rio w kościele św. Jadwigi Królowej.
Next post Modlitwa przez wstawiennictwo św. Jose Sancheza del Rio w parafii Miłosierdzia Bożego w Rędzinach trwa.