„Nasz Dziennik” o peregrynacji relikwii św. Jose Sancheza w Kłobucku.

Read Time:2 Minute, 48 Second

Zachęcamy Państwa do nabycia dzisiejszego wydania „Naszego Dziennika” (10.05.2022), w którym znajdziecie wiele cennych i wspaniałych artykułów. W sposób szczególny zachęcamy członków Akcji Katolickiej oraz wiernych z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kłobucku do lektury artykułu redaktor Małgorzaty Bochenek „Moc Eucharystii”, w którym znajduje się opis z niedzielnego wydarzenia związanego z peregrynacją relikwii św. Jose Sancheza del Rio w tutejszej parafii.

Źródło zdjęcia: Nasz Dziennik

Trwa peregrynacja relikwii św. José Sáncheza del Río w archidiecezji częstochowskiej. Obecnie spotkanie z meksykańskim męczennikiem za wiarę przeżywa parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kłobucku.

Uroczyste wprowadzenie relikwii miało miejsce na Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 10.00 w niedzielę 8 maja. Mali parafianie przygotowujący się do Pierwszej Komunii Świętej w eleganckich strojach z Meksyku procesyjnie ponieśli do ołtarza relikwie św. José.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Grzegorz Banasiak. Przypomniał, że na początku XX w., gdy rządy w Meksyku objęli ludzie związani z masonerią, zaczęto ograniczać wolność religijną.

– Ograniczono możliwość odprawiania Mszy św. i obrzędów liturgicznych w kościołach, zakazano noszenia strojów duchownych, rozwiązano zgromadzenia zakonne, zniesiono wolność prasy religijnej, zamknięto szkoły katolickie. Nie pomogły apele o zniesienie ustaw naruszających wolność religijną, z którymi występowały stowarzyszenia świeckich katolików – zaznaczył ks. Grzegorz Banasiak.

W sytuacji prześladowania Kościoła katolickiego w Meksyku na początku sierpnia 1926 r. wybuchło powstanie zwane Cristiadą od słowa „cristeros” – chrystusowcy. – Na sztandarach, obok wizerunku Matki Bożej z Guadalupe, umieszczono hasło „Viva Cristo Rey!” (Niech żyje Chrystus Król!) i z tym hasłem wielu chrześcijan oddało życie za wiarę. Jednym z nich był José Sánchez del Río, chłopiec z zachodniego Meksyku – przypominał ksiądz proboszcz.

Mówiąc o godnej podziwu wierze i postawie tego chłopca, wskazał, że była ona owocem jego całkowitego pójścia za Chrystusem, którego uznał za Pana i Króla swego życia. – Eucharystia, którą przyjmował, modlitwa różańcowa bardzo umocniły jego więź ze Zbawicielem i dały siły na czas męczeńskiej próby – podkreślił ks. Grzegorz Banasiak. Chłopiec stanął mężnie w obronie wiary aż po najwyższą cenę: swojego życia.

Peregrynacja relikwii św. José Sáncheza del Río w kłobuckiej parafii potrwa do 14 maja. Codziennie przez cały tydzień o godz. 17.30 celebrowana jest Msza św., a po niej sprawowane jest nabożeństwo majowe z błogosławieństwem relikwiami św. José Sáncheza del Río.

– Z pewnością plan peregrynacji, modlitwa do świętego i jego wstawiennictwo poruszą wiele serc w parafii i przebudzą na nowo wiarę, którą – jak św. José – będziemy potwierdzać w codziennym życiu – akcentuje Katarzyna Dąbrowska, pedagog, która od wielu lat animuje spotkania z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi.

Pożegnanie relikwii w tej parafii odbędzie się w sobotę o godz. 15.00. Peregrynacja relikwii – przekazanych na jej czas z redakcji „Naszego Dziennika” – po archidiecezji częstochowskiej trwa od marca br. Jej inicjatorem i koordynatorem jest Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej. Czas nawiedzenia planowany jest na najbliższych kilka miesięcy. Po parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kłobucku św. José Sánchez del Río w znaku relikwii gościć będzie w parafii Narodzenia Pańskiego w Częstochowie.

– Bogu dziękować, że trwa dzieło peregrynacji. To, jak św. José Sánchez del Río przyjmowany jest przez ludzi, pokazuje, jak bardzo jest ona potrzebna, że przykład jego życia przemawia do współczesnego człowieka – podkreśla Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Peregrynacja to forma dziękczynienia za 25-lecie istnienia Akcji Katolickiej, ale także – a może przede wszystkim – czas intensywnej modlitwy za młodych.

Artykuł dostępny na stronie:
https://wp.naszdziennik.pl/2022-05-10/363057,moc-z-eucharystii.html

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Wezwanie do podejmowania właściwych wyborów.
Next post Polecamy majowy numer miesięcznika „Non Possumus. Imperatyw”.