Wspólnym wysiłkiem edukujemy Ukraińców

Read Time:1 Minute, 5 Second

W dniu dzisiejszym, 13. maja w godzinach dopołudniowych oraz po południu staraniem Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie, Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku, odbyło się szkolenie dla przebywających na Jasnej Górze Ukraińców.

Źródło zdjęcia: Renata Olczyk

W bloku tematycznym, któremu nadano nazwę „Podaj rękę Ukrainie” do południa i po południu zapoznawano Ukraińców ze zwyczajami, tradycją i kulturą polską. Zajęcia oprócz zasad komunikacji interpersonalnej i funkcjonowania rynku pracy w Polsce obejmowały również kwestie związane z zasadami bezpieczeństwa, wsparcia psychologicznego i antropologii.

Brak opisu.
Źródło zdjęcia: Renata Olczyk

W bloku dopołudniowym uczestnikiem spotkania była pełniąca funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Edukacji, Nauki i Współpracy z Młodzieżą w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, Ewa Węglarz, która zapewniła organizatorów o wsparciu inicjatywy.

Brak opisu.
Źródło zdjęcia: Renata Olczyk

W imieniu zarządu DIAK, dziękujemy wszystkim podmiotom zaangażowanym w inicjatywę, za wsparcie, pomoc i niesamowitą atmosferę podczas zajęć, której klimat najlepiej oddają słowa piosenki zespołu Taraka z piosenki „Podaj rękę Ukrainie”: Co dziś powstało, niech żyje wiecznie i nie zginie
Ty nie stój obok i podaj rękę Ukrainie”.

Dziękujemy dyrektor RODN „WOM” w Częstochowie, Elżbiecie Doroszuk, za umozliwienie przeprowadzenia zajęć z uchodźcami, nauczyciel-konsultant RODN „WOM”, Aleksandrze Krawczyk oraz nauczyciel ZS Nr 1 w Kłobucku, Anicie Ziomko-Nowak, za poprowadzenie wykładów i atmosferą na zajęciach.

Renata Olczyk, wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post 105. rocznica objawień Matki Bożej Fatimskiej
Next post Przybliżmy się do świętego – relikwie św. Jose Sancheza del Rio w parafii Narodzenia Pańskiego w Częstochowie.