Międzynarodowy Dzień Rodzin.

Read Time:1 Minute, 43 Second

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. W związku z tym warto nie tylko pochylić się nad kwestią roli i modelu rodziny we współczesnej kulturze, ale przede wszystkim przemyśleć na nowo rolę rodziny chrześcijańskiej w Kościele i świecie. Niestety w obecnej rzeczywistości mainstreamowe lobby, w oparciu o lewicowe „dogmaty” nie tylko systematycznie neguje tradycyjny model rodziny oraz jej misję społeczną, ale narzuca własną wizję związków imitujących małżeństwo. Benedykt XVI w wywiadzie udzielonym niemieckiemu dziennikarzowi Peterowi Seewaldowi, odnosząc się do kwestii promocji małżeństw osób tej samej płci stwierdził wprost: „Dzisiaj ten, kto mu się sprzeciwia jest ekskomunikowany ze społeczeństwa”.

Źródło zdjęcia: ak.czest.pl

6 czerwca 2005 r. w przemówieniu do uczestników Kongresu Diecezji Rzymskiej, papież Benedykt przypomniał również, że: „Małżeństwo i rodzina nie są bynajmniej przypadkową strukturą socjologiczną, wytworem szczególnych uwarunkowań historycznych i ekonomicznych”. Podkreślił przy tym, że „właściwa relacja między mężczyzną i kobietą zakorzeniona jest w najgłębszej istocie człowieka, i tylko przyjmując taki punkt wyjścia można je zrozumieć”.

W opinii Benedykta XVI małżeństwa i rodziny nie można odrywać od odwiecznego i zawsze aktualnego pytania, jakie człowiek zadaje, zastanawiając się nad samym sobą: „kim jestem? kim jest człowiek?” W papieskiej opinii takich pytań „nie można oderwać od pytania o Boga: czy Bóg istnieje? kim jest Bóg? Jakie jest Jego prawdziwe oblicze?” Odpowiedź na niniejsze kwestie odnajdujemy w Biblii. To w niej zawarta jest odpowiedź na wskazane wyżej pytania. Odpowiedź ta „jest spójna i linearna: człowiek jest stworzony na obraz Boży, a Bóg jest miłością. Dlatego powołanie do miłości jest tym, co czyni człowieka prawdziwym obrazem Boga: człowiek upodabnia się do Boga w takiej mierze, w jakiej staje się istotą, która kocha”.

Małżeństwo i rodzina są instytucjami, które jak uczy Benedykt XVI, „muszą być promowane oraz bronione przed każdą możliwą błędną interpretacją, jako że wszystko, co je rani, rani całe społeczeństwo”. Przy okazji przypadającego w dniu dzisiejszym Międzynarodowego Dnia Rodzin, warto o tym pamiętać. Warto również być świadomym tego, że „współczesne społeczeństwo jest w trakcie formułowania antychrześcijańskiego credo, a jeśli ktoś się mu sprzeciwia, jest karany przez społeczeństwo ekskomuniką”.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Tylko orły szybują nad granią” – Pamiętamy o Grzegorzu Przemyku.
Next post Ewangelizacja w Mokrej poza nami.