Pamiętamy o św. Janie Pawle II w dniu urodzin

Read Time:1 Minute, 42 Second

W dniu dzisiejszym – 18 maja 2022 roku przypada 102. rocznica urodzin papieża św. Jana Pawła II patrona Akcji Katolickiej. W Janie Pawle II, jak stwierdził Benedykt XVI, „uwidoczniły się nam wszystkim moc i dobroć Boga. W czasie, kiedy Kościół na nowo cierpi z powodu naporu zła, jest on dla nas oznaką nadziei i otuchy”.

Błogosławiony Jan Paweł II - Opiekun - Dwutygodnik Diecezji Kaliskiej

„Papież ukazuje nam się w całej swojej wielkości – jako Wojtyła Wielki – i nietrudno zrozumieć, co powodowało tłumem, który w dniu pogrzebu zgromadził się na placu św. Piotra i wołał: „Santo subito!”, stwierdza we wstępie do publikacji „Święty Jan Paweł II Wielki”, stwierdza ks. Luigi Maria Epicoco.

Z kolei papież Franciszek mówi o Janie Pawle II w następujący spsób: „Był wielki! Pamiętam, że pewnego dnia odbywało się w Rzymie nabożeństwo różańcowe. To była sobota. Wziąłem w nim udział i byłem zbudowany, widząc, jak ten człowiek modli się na kolanach do Matki Bożej, z oddaniem i żarliwością, od której wzrosło moje serce. Dlatego ja również zdecydowałem się zabrać głos w trakcie procesu kanonizacji i przy tamtej okazji podkreśliłem jego głębokie nabożeństwo do Matki Bożej, dawanie świadectwa modlitwą, łagodnością, normalnością. Nie powinniśmy zapominać o tym, że dopóki to było możliwe, dopóty nie zarzucił uprawiania sportu, pływania, nart. Mówi się, że kiedy pewnego razu wybrał się potajemnie na narty, jakieś dziecko rozpoznało go i zawołało: „Papieeeeż!”. On jednak nie zniechęcił się tym i nie zaniechał jeżdżenia. Myślę, że wielkość tego człowieka kryje się w jego normalności. Pokazał nam, że chrześcijaństwo zamieszkuje w normalności osób, które trwają w głębokim zjednoczeniu z Chrystusem. Dlatego każdy ich gest, każde słowo, każdy wybór ma znacznie głębszą wartość i pozostawia ślad”.

My ze swej strony celebrując urodziny św. Jana Pawła II pragniemy odkryć na nowo jego przesłanie zawarte w programowej encyklice „Redemptor hominis”, gdzie napisał, że „Człowiek, który chce zrozumieć siebie do końca — nie wedle jakichś tylko doraźnych, częściowych, czasem powierzchownych, a nawet pozornych kryteriów i miar swojej własnej istoty — musi ze swoim niepokojem, niepewnością, a także słabością i grzesznością, ze swoim życiem i śmiercią, przybliżyć się do Chrystusa”.

Renata Olczyk, wiceprezes DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Redaktor Rafał Stefaniuk o lewackim terrorze na łamach „Naszego Dziennika”.
Next post 78. rocznica zdobycia Monte Cassino – Pamiętamy o naszych bohaterach.