Tęczowe ambasady – Dr Artur Dąbrowski dla „Naszego Dziennika”.

Read Time:1 Minute, 0 Second

Zachęcamy Państwa do dzisiejszej lektury dzisiejszego wydania „Naszego Dziennika” (19.05.2022). Pośród wielu cennych artykułów znajduje się wywiad z Arturem Dąbrowskim, prezesem Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, który w rozmowie z redaktorem Rafałem Stefaniukiem odniósł się do wtorkowej akcji solidaryzowania się ambasad z ofiarami rzekomej homofobii, bifobii oraz transfobii.

Rozmówca na łamach „Naszego Dziennika” wskazuje na fakt, że akredytowani w Polsce dyplomaci jednoznacznie opowiadają się za środowiskiem, które w czasie tęczowych parad łamie stanowione w Polsce prawo, profanując wizerunki kultu religijnego, czy też w haniebny sposób przerywa formy kultu religijnego, co miało miejsce podczas tzw. „czarnych marszów”.

Prezes Częstochowskiej Akcji Katolickiej zachęcił dyplomatów do tego, aby opowiedzieli się po stronie najbardziej wykluczanej mniejszości, jaką są nienarodzone dzieci. Prezes Dąbrowski odnosząc się do organizowanych w Polsce marszów dla życia i rodziny zaapelował: „Z tego miejsca pragną zaprosić akredytowanych w Polsce ambasadorów, aby przyłączyli się do tego wydarzenia”. Z pewnością znajdą czas, aby wziąć w którymś z nich udział”, powiedział. „To będzie bardzo dobra okazja do tego, żeby pokazali, jak szerokie spektrum patrzenia mają”, konkludował Dąbrowski.

Zachęcamy oczywiście nie tylko do zapoznania się z wywiadem, przeprowadzonym z prezesem Dąbrowskim, przez red. Stefaniuka, ale ze wszystkimi artykułami.

Mateusz

Źródło/Foto – „Nasz Dziennik”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post 78. rocznica zdobycia Monte Cassino – Pamiętamy o naszych bohaterach.
Next post Dr Artur Dąbrowski w Radio Maryja: „Zaprosimy ambasadorów na marsze za życiem”.